Gündem Siyaset

GEMLİK İYİ PARTİ’DEN ÇAĞRI: ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar Etkisini artıran “korona virüs” salgını sebebiyle, hükümet tarafından getirilen yasaklar ve önlemler ekonomik hayatı zora sokuyor. Ülke ekonomisindeki kötü yönetim ve bu sebeple derinleşen ekonomik krizin yarattığı hasar,..

GEMLİK İYİ PARTİ’DEN ÇAĞRI: ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM!
Etkisini artıran “korona virüs” salgını sebebiyle, hükümet tarafından getirilen yasaklar ve önlemler ekonomik hayatı zora sokuyor. Ülke ekonomisindeki kötü yönetim ve bu sebeple derinleşen ekonomik krizin yarattığı hasar, toplumun her kesiminde yoğunlukla hissediliyor. İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, esnafın siftah yapma, işçinin işten kovulmamak mücadelesi verdiği bu dönemde Gemlikli hemşerilerine bir çağrıda bulunarak, “Gemlik; El Birliği İle Esnafımıza Sahip Çıkalım!” dedi.
Teşkilatı adına açıklamalarda bulunan İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz; “esnaf ve sanatkârlarımız, ekonomik anlamda zor günler geçiriyor. Bu nedenle, vatandaşlarımızın alışveriş için küçük esnafı tercih etmesi onlara verilecek destek noktasında çok önemlidir. Güçlü ekonominin ön şartı, esnaf ve sanatkârların güçlü olmasıdır. Unutmamak gerekir ki küçük esnaf yok olursa, bundan en büyük zararı ülke ekonomisi görür,”.
“Yaşanan ekonomik kriz, döviz kurlarındaki artış, salgın tedbirleri; iğneden ipliğe tüm ürünlere sürekli yapılan zamlar, şehrin her yerinde mantar gibi türeyen zincir marketler ve alışveriş merkezleri küçük esnafı darboğaza sürüklemektedir. Ekonominin can damarı ve kalkınmanın ana lokomotifi konumunda olan küçük esnafın evine ekmek götüremeyecek hale geldiğini, aldığı kredilerle ayakta durmaya çalıştığını bilmeyenimiz yoktur sanırım. Acil önlem alınmazsa kepenk kapatan esnaf sayısının her geçen gün artacağı da artık bir gerçektir,”.
***Yavuz: Esnaf ve Sanatkâr Üzerine Düşen Vazifeyi Fazlasıyla Yerine Getirmektedir!***
“Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar karşısında, esnaf ve sanatkârın bugüne kadar üzerine düşen fedakârlığı fazlasıyla yerine getirdiğini biliyoruz. Ancak, esnafın kendini toparlaması, üretim ve istihdama katkısının devam edebilmesi için hükümetçe sağlanan destekler asla yeterli olmadığından, Gemlikli hemşerilerimize ‘’ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAP!’’ diyoruz. Bu şekilde, esnafımızın ekonomik kriz ve salgının yıkıcı zararlarından daha az etkileneceğini düşünüyoruz. Tüm Gemliklileri bu çağrımıza destek vermeye çağırıyoruz. Unutulmayalım ki esnaf ve sanatkârlara verilen destek, doğrudan halka ve ekonomiye yansır,” diye konuştu.
***Zincir Marketleri Değil Mahalle Esnafımızı Tercih Edelim, Esnafın Samimiyetini A.V.M.lerin Soğukluğuna kurban Etmeyelim!***
Sözlerine devam eden Yavuz; “Esnafımızın ve sanatkârlarımızın desteklenmesi hususundaki bir diğer önemli nokta, onların büyük ölçekli işletmeler karşısında yenik düşmemeleri için rekabet şartlarının yeniden düzenlenmesidir. A.V.M.ler şehir merkezi dışına taşınmalı ve her mahallede mantar gibi türeyen zincir marketlere müsaade edilmemelidir,”.
“Yerel esnafın rahat ve güçlü bir şekilde varlığını sürdürebilmesi için Gemlikli vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Vatandaşlarımızı alışverişlerini güvenilir, bilinir esnaftan yapmaya; özellikle mahalle esnafını tercih etmeye, esnaf ve sanatkârlarımıza karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yeri geldiğinde çocuğumuzu, yeri geldiğinde evimizin – arabamızın anahtarını emanet ettiğimiz; ihtiyacımız olduğunda alışveriş yapıp parasını daha sonra ödediğimiz; borç alıp borç verdiğimiz, yeri geldiğinde acil bir ihtiyacımız için gece yatağından kaldırdığımız esnaf ve sanatkârlarımızın yaşamak için bizlerin desteğine ihtiyacı var. Onları bu zorlu günlerde değil, hiçbir zaman yalnız bırakmayalım. Alışverişlerimizi A.V.M. ve zincir marketlerden değil, aynı havayı soluduğumuz, her gün yüz yüze baktığımız, selamlaştığımız; acımızı, sevincimizi paylaştığımız mahalle esnaflarımızdan yapalım. Esnafın samimiyetini A.V.M.lerin soğukluğuna kurban etmeyelim.
Gemlik’ten elde ettiğini yine Gemlik’te harcayan esnaf ve sanatkârlarımız, bize ve Gemlik’e kazandırmaktadır. Yerel esnafın güçlü olması Gemlik’in kazanması, gelişip büyümesi anlamına gelmektedir. İYİ parti Gemlik İlçe Teşkilatı olarak hemşerilerimizden, bu konuya gerekli ilginin gösterilip esnafımıza sahip çıkılmasını bekliyoruz. Çünkü bizim esnafımız, mutlu günümüzde de kötü günümüzde de hep bizimle,”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL