Gündem

GEMLİK ÜLKÜ OCAKLARINDAN İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGemlik Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail BAYDAR, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünü kutlayarak, Türk milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırılmaması temennisinde bulundu. Baydar, açıklamasında, 20 Şubat 1921’de Mehmet Akif..

GEMLİK ÜLKÜ OCAKLARINDAN İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Gemlik Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İsmail BAYDAR, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünü kutlayarak, Türk milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırılmaması temennisinde bulundu.

Baydar, açıklamasında, 20 Şubat 1921’de Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılıp, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın milleti millet yapan unsurlardan birisi olduğunu, özgürlüğün ve bağımsızlığın sembolü, mensubu olduğumuz şerefli Türk Milletinin mensupları olarak uğruna ölümü göze aldığımız namus ve şeref davamız olan devlet, vatan, bayrak ve bağımsızlığımızın sembolü olduğunu söyledi.

“Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak…’’ haykırışıyla başlayıp, Türk Milletinin o zor döneminde milletimizin vatan aşkını, inanç, kararlılık ve mukavemet iradesini ortaya çıkarılması olan İstiklal Marşının dile getirdiği ruh ve manayı herkesin çok iyi kavraması gerektiğini düşündüklerini dile getiren Baydar, “Bu ruh ve manayı hayatımızın temel değerlerinden birer parça olarak her daim yaşatılması azim ve kararlılığımızla; İstiklal Marşımızın 100. Yılında yazılmasına vesile olan Büyük Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cenab’ı Allah bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın duamızla, saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL