Gündem Sağlık

GEMLİK’TE GENE ‘ECZANE’ ÇİLESİ

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar  İlçe nüfusunun 120 binlere dayanması, özellikle Manastır ve Hisar tepe mahallelerinde hatırı sayılır eczane açılmasına rağmen, ilçede nöbetçi eczanenin tek olmasına vatandaşlar tepkisine sebep vermişti. Daha sonrasında, İkiye..

GEMLİK’TE GENE ‘ECZANE’ ÇİLESİ

 

İlçe nüfusunun 120 binlere dayanması, özellikle Manastır ve Hisar tepe mahallelerinde hatırı sayılır eczane açılmasına rağmen, ilçede nöbetçi eczanenin tek olmasına vatandaşlar tepkisine sebep vermişti.

Daha sonrasında, İkiye çıkartılan nöbetçi eczaneler bu seferde Gemlik’in en uzak noktalarında olan eczanelerin ayni akşama nöbetçi olması vatandaşların eczanelere ulaşmasında güçlük yaşanmakta.

Gece acile gelen bir hastanın ilaçlarını almak için Cihatlı mekiğinden, cumhuriyet mahallesi veya Hisar mahallesine gitmek zorunda kalması vatandaşları mağdur ediyor. Araçları olan vatandaşlar sorun yaşamazken, dar gelirli vatandaşların 10 liralık ilacı alabilmesi için ayriyeten 20 liralık taksi ücreti vermek zorunda kalmaları tepkilere neden oluyor. Cumhuriyet mahallesinde bulunan eczane ile Hisar mahallesinde bulunan eczanelerin ayni akşam nöbetçi olması ve merkezde nöbetçi bir eczanenin olmaması düşündürücü. Vatandaşlar hastanede tedavi için beklemekten çok eczaneden ilaç almak için nasıl ulaşacağını düşünmekte.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL