İGF Haber

Hacıbektaşoğlu ailesinden anlamlı ziyaretler

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu ile eşi Güney Hacıbektaşoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. SİİRT (İGFA) – Siirt Valisi ve Belediye..

Hacıbektaşoğlu ailesinden anlamlı ziyaretler

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu ile eşi Güney Hacıbektaşoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

SİİRT (İGFA) – Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, eşi Güney Hacıbektaşoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 13 Şubat 2021 tarihinde Pençe Kartal-2 Harekât bölgesinde yer alan Gara’da, bölücü terör örgütü PKK tarafından alıkonularak, şehit edilen jandarma er Süleyman Sungur ‘un annesi Şirin Sungur’u konutunda ziyaret etti.

Ziyarette şehit annesi ve aile bireyleri ile sohbet eden Vali Hacıbektaşoğlu, sorun ve taleplerini dinledi. Şehidin annesine bir buket çiçek ile çeşitli hediyeler takdim eden Vali eşi Güney Hacıbektaşoğlu, şehit annesinin Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Vatan, millet ve mukaddesat uğruna şehadete eren kahraman şehitlerimizin hepimizin gönlünde müstesna bir yeri olduğunu belirten Vali Hacıbektaşoğlu, “Aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları aileleri bizlere emanettir. Bugün de şehit ailelerimizi yalnız bırakmamak, sorunlarını dinlemek ve yanlarında olmak için burdayız. Başta tüm şehit anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

ENGELLİ ANNESİYLE BULUŞTULAR

Şehit aile ziyaretinin ardından Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki heyet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün evde bakım hizmetinden yararlanan kendisi, eşi ve bir çocuğu engelli olan üç çocuk annesi Rahime Yardım’ı evinde ziyaret etti. Yardım ailesi ile yakından ilgilen Vali Hacıbektaşoğlu, Fedakâr anne Rahime Yardım ile bir süre sohbet ederek,  sorun ve taleplerini dinledi. Aileye nakdi yardımda bulunarak, Çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindekiler daha sonra girişimci Halime Timur’u konutunda ziyaret etti. Timur ailesi ile sohbet edip, çocukların eğitim durumları hakkında bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, ailenin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Aileye nakdi yardımda bulunarak, ailenin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı. Çocuklarla sohbet ederek, hediyeler verdi.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu’nun ziyaret programına,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Yıldız, Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Şefik Erden, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İl Müdürü Gökhan Marakçı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Aydın Şakar eşlik etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL