Yazarlar

HELP TURKEY KAMPANYASINA İLK ANDA GELEN 1.5 MİLYON OYUN SADECE İKİ BİLGİSAYARDAN ÇIKTIĞI, İKİ KİŞİYE AİT OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBeyaz Sarayın resmi yayın organında dün okuduğum bir haber beni güldürdü. “Amerika’nın batısında, ülkenin en büyük eyaletlerinden California’da yangınlar yaz mevsiminin alışıldık görüntülerinden” deniyordu o haberde. ABD’de Yaz mevsiminin..

HELP TURKEY KAMPANYASINA İLK ANDA GELEN 1.5 MİLYON OYUN SADECE İKİ BİLGİSAYARDAN ÇIKTIĞI, İKİ KİŞİYE AİT OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

Beyaz Sarayın resmi yayın organında dün okuduğum bir haber beni güldürdü.
“Amerika’nın batısında, ülkenin en büyük eyaletlerinden California’da yangınlar yaz mevsiminin alışıldık görüntülerinden” deniyordu o haberde. ABD’de Yaz mevsiminin alışıldık görüntüsüymüş bu yangınlar. Sıradan şeylermiş. Yani abartılacak bir durum yokmuş. Alt tarafı Delaware eyaleti büyüklünde bir alan kül olmuş imiş (5.133 km2) ABD “Help to Amerika” diye kampanya yapıp dünyaya yardım çığlığı atmaya gerek bile duymamış. Haftalardır yanan ve hala yüzde 80’i kontrol edilemeyen Colorado eyaletini gören Amerikalılar oralı bile olmamış. “Oregon Washington da yanıyor. Ne var yani” diyor Beyaz Saray’ın resmi organı.
Amerikan medyası ise kendi yangınlarını göstererek “Bak Türkiye devleti nasıl canla başla yangınla mücadele ediyor diyerek Colorado, Oregon, Washington’daki yangınları gösteriyormuş. Beyaz sarayda “Siz ezik misiniz ki dışarıdan yardım çağrısında bulunuyorsunuz, devlet gerekeni yapar, burası ABD” diyormuş.
Bak sen elin Amerikalısına. Şimdi dışarıya “HELP” diyen bizimkiler ezikmi oluyor yani? Ayıp etmişler doğrusu.
Global Call; “Küresel çağrı” demektir. 91 ülkenin yangınlarla boğuştuğu dünyada sosyal medyada “Global Call” paylaşımları ile sadece bizdeki orman yangınlarına dikkat çekildi.
Bu paylaşımlar sonucu “Global Call” ve “Help Turkey” kelimeleri TT’ye girdi. Paylaşımın Türkçe’ye çevrilmiş hali ise şöyle: “Bize yardım edebilecek tüm ülkelere seslenmek istiyorum. 112 adet yangın sebebiyle ülke olarak perişan ve harap olduk. Yangınlar çok güçlü. Lütfen bize yardım edin. Sadece 1 dünyamız var. Lütfen bu mesajı yayın. Bizim çok acil olarak dünya çapında yardıma ihtiyacımız var. Gelin ülkeyi kurtarın.” Türkiye’nin kurtarılmasını istiyorlar. Sizce yangından mı yoksa başka bir kurtarımdan mı? Ne anlı şanlı sanatçılarımızı ne ünlü isimlerimizi gördük bu kampanyaya hiç düşünmeden imza atan… Şimdi bunlar ezik mi yani? Brezilya’nın Amazonunda bir yaz boyunca yaklaşık 80 bin noktada yangın çıktı. “Help Brezilya” diye ortaya fırlayan bir tane Brezilyalı çıkmadı. Bunlar ülkelerini sevmiyor mu? Rusya’da bugün sadece Yakutistan’da Danimarka büyüklüğünde alan tamamen kül oldu. Külleri Kuzey kutbuna varmış. Bırakın ünlüsünü bir tane Rus köylüsüne bile rastlamadık “Help Russian” diye kampanya düzenleyen. Bizden daha fazla yaralı ve hasarlılar ama EZİK değiller. Yeryüzünde sadece bizde var bu nesli tükenmemiş EZİKLER… Donlarının ipi kaçsa “Help Turkey” diye bağıracak kadar ezik ve şuursuz bir güruha sahip olan nadide bir ülkeyiz. Bu ezikler “Biz yapamayız, biz edemeyiz, biz beceremeyiz” saplantısı beyinlerinin her hücresine nakış gibi işlenmiş. Her olumlu hareketi BATI’dan beklerler. Yapıları ve karakterleri böyle. Bunların içinde bu ülkeyi terk edip, batı başkentlerinde yaşama hayaliyle tutuşanların sayısı az değil. Ama Avrupalı, Amerikalı bu eziklerin yapılarını bildiği ve gördüğü için ülkesinde yaşama vizesi vermiyor. ABD kim olursan ol, ister Arap ol, ister Afrikalı ister Habeşli, benim ülkemde yaşamak istiyorsan 1 milyon dolar nakit ile birlikte geleceksin diyor. Önce nakit sonra sen…
Bu ülke bizim derler ama PKK “Ben yaktım” demesine rağmen PKK’nın yaktığı ormanlar için devlete saldırırlar. Bu ülke bizim derler ama Londra’da, Paris’te yaşamak isterler. Çıktığı yerleri beğenmezler. Bizden daha büyük alanın yandığı Colorado eyaletinde bunlara 100 m2 arsa versen koşarak gidip yerleşirler.
Cihat Yaycı Paşa önceki gün açıkladı; “Yangınları PKK üstlenirken, FETÖ’den PKK’ya ne yapıyorsunuz siz uyarısı gelince sildiler” Bizim bu ezikler bunları görmez ve duymazlar. Gider o PKK’nın siyasi kanadı HDP’yi meclise sokup, yangında ve her alanda devletlerine saldıracak kadar tuhaflaşırlar. Köşelidirler. O yüzden bunlara ters köşe ezikleri de denebilir.
Batı’dan bu ülke aleyhine gelen her kampanya ve projeye sazan balığı gibi atlarlar. Bir de böbürlenirler “Dünyaya Help Turkey çağrısı yaptık” diye.

Ünlü İngiliz sosyal medya uzmanının “O Help Turkey kampanyasına gelen 1,5 milyon oyun sadece iki bilgisayardan çıktığı, iki kişiye ait olduğunu tespit ettik. Biri BAE’den Biri de Amerika’dan. Operasyon bu” açıklamasının onlar için bir anlamı yoktur. Dedik ya ezikler diye. Çünkü kulakları tıkalıdır. Aynı yüce kitapta denildiği gibi sağırdırlar, duymazlar. Elin Amerikan yayın organı Amerika haber sitesi Business Insıder dün “Türkiye savunma sanayiinde büyük gelişme gösterdi. Biz ambargo koydukça bu Türklere yaradı, kendi silahlarını yaptılar. Böylece daha bağımsız hale gelip GÜÇLENDİLER” diye yazdı. Bizdeki bu ittihatçı Batı aşığı zavallı kafalar “Hayıır ne güçlüsü, biz eziğiz” diye bağırmaktan zevk alır.
Kendi ürettiğimiz silahlara bile karşı çıkarlar. “Ne haddimize silah üretmek Batı varken” kafasındadırlar. Ondan sonra da “1 ton buğdaya 1 bilgisayar” alıyoruz diye eleştiri yaparlar.
O yüzden savunma sanayiinden tutun, devletine kadar nerede itibarsızlaştırma operasyonu varsa onlar orada en ön safta yer alırlar. “Sahillerde ormanlar katlediliyor, alan açılıyor” diye yangın yaparlar, daha düne kadar yüzde 70’i kaçak olan ağaçların indirildiği Bodrum’dan çıkmazlar.
Bazıları kaçaklıktan yeni kurtulmuş ve ağaçların iç edildiği villalarından “Help Turkey, ağaçlarımız gidiyor” diye bağırırlar. O milyon dolarlık villalarını yaparken nasıl alan açtıklarını, kaç ağacı kestiklerini asla açıklamazlar. Biz lahmacunu 10 TL ye pahalı derken onlar 110 TL ye lahmacun yerler üstünde geğirmek için de 30 TL lik şişe suyu içerler. Coronad’an dolayı sahne yapamadık deyip devletin verdiği paraları da almamazlık etmezler. Bırakın Batı’yı kurtarıcı olarak görenler eziklikleri ile yaşasınlar.
Allah’a şükürler olsun ki bu ülkenin eziklerine rağmen nankörlük etmeyen, şükreden biz bize yeteriz diyen bir güruh var.

Fabfilter Total Bundle VST Crack

KORG-TRITON VST Crack

Antares Auto-tune VST Crack 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL