Gündem

Işık GTSO’yu Ziyaret Etti

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAK Parti Bursa Milletvekili, Gemlikli Zafer Işık, Gemlik Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret etti. Oda Yönetim Kurulu başkanı Paşa Ağdemir ve Meclis başkanı Hasan Yıldırım ile görüşen Işık, odanın..

Işık GTSO’yu Ziyaret Etti

AK Parti Bursa Milletvekili, Gemlikli Zafer Işık, Gemlik Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret etti. Oda Yönetim Kurulu başkanı Paşa Ağdemir ve Meclis başkanı Hasan Yıldırım ile görüşen Işık, odanın haftalık yönetim kurulu toplantısına da katılarak bilgilendirmede bulundu.
Odaya gelişinde Ağdemir ve Yıldırım tarafından kapıda karşılanan Işık, meclis toplantı salonunda, Semih Aşkın, Abdullah Kavlak, Şefik Yılmaz, Alaattin Akcan, Fatih Buluk ve Hasan Hamaloğlu’ndan oluşan yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
GTSO Başkanı Paşa Ağdemir, Gemlik’e kazandırılan Adliye Binası, Devlet Hastanesi, Liman başkanlığı ve Emniyet müdürlüğü çalışmalarında elinden gelen tüm gayreti sarf eden Işık’a teşekkür ederek, mutat toplantılar yapan GTSO Meslek komitelerinin öncelikle ilçemizde bir organize sanayi bölgesinin kurulması, ilçemize ve bölgemize kazandırılan yatırımlar göze alındığında yatırımların ve limanlarımızın çalışma hacimlerinin arttırılması bakımından 18 uygulamaları, tır garajı, depolama alanlarının durumu, yerli otomobil fabrikasının bölgeye kazandırdığı hareketlilik sonucu sosyal yatırımların arttırılması ve desteklenmesi, Serbest Bölgenin ilçemize katkılarının arttırılması, dörtyol trafiğinin açılması, açıkta satılan gıda ürünleri ile merdiven altı üretim ilgili gerekli denetimlerin arttırılması, kentsel dönüşüm süreçleri, kuzey imar planları ve otoyol kamulaştırma süreçleri ile alakalı isteklerini iletti. Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’da Şükrüye köyü barajı ile alakalı sorular yöneltti.
AK Parti Bursa milletvekili Zafer Işık’da çalışmalarında kendilerine destek olan ev zamanında kendisinin de bir üyesi olduğu oda başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, milletvekili seçildiği günden bu tarafa Gemlik’in ve Bursa’nın yanı sıra Mudanya Orhangazi ve İznik için de özel bir mücadele verdiğini bu noktada çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Işık, 2021 yılı içinde Balıkpazarı Caminin komple restorasyona alınacağını, Kurtul ve Çukurbahçe’ye yeni bir kavşak düzenlemesi yapılacağını, bununla birlikte Yerli otomobil fabrikasının önünden geçen derenin ıslah edileceğini, giriş yoluna da kavşaklı bir düzenleme yapılacağını ifade etti.
Zafer Işık, Gemlik’in 50 yıllık su sorununu çözecek Büyük Kumla barajının bitme aşamasında olduğunu, Karacaali Rıhtım projesinin tamamlandığını 2021 yılında temelinin atılacağını, Bursa’ya gelecek olan hızlı tren projenin Gemlik ayağınında çalışmalara dahil edildiğini, ancak bu konuda belediyenin de bu güzergahta imarla ilgili planlamaları bir an önce bitirmesi gerektiğini söyledi.
Milletvekili Işık, Gemlik’e bir fen lisesi ve mesleki anlamda teknik bir anadolu lisesi çalışması olduğunu bunların tamamlanması ile birlikte eğitim ve öğretimde de ciddi manada bir sıkıntı kalmayacağını belirtti.
AK Parti Bursa milletvekili Zafer Işık, özellikle vatandaşlarında tepkisini çeken Karsak deresinin kirliliği hususunda da tüm kurumların üzerine düşeni yaptığını, son dönemde bu dereyi kirleten firmalara 4 milyon TL civarında bir cezai işlemin yapıldığını söyleyerek, Orhangazi evsel atık arıtma tesisinin kapasitesinin arttırılması ile birilikte, Karsak deresindeki kirliliğin de gözle görülür oranda azalacağını açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL