Gündem Sağlık Siyaset

İYİ Parti Gemlik İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Yeşilay Haftası sebebiyle bir basın açıklaması yayınladı.

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGEMLİK- (GB) Sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin gençliğe ve topluma verdiği zararlara dikkat çeken açıklama şu şekilde oldu: Birinci Dünya Savaşı sonunda düşman kuvvetleri, milli mücadele ruhuna zarar vermek..

İYİ Parti Gemlik İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Yeşilay Haftası sebebiyle bir basın açıklaması yayınladı.

GEMLİK- (GB) Sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin gençliğe ve topluma verdiği zararlara dikkat çeken açıklama şu şekilde oldu:
Birinci Dünya Savaşı sonunda düşman kuvvetleri, milli mücadele ruhuna zarar vermek amacıyla, ülkemize alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddeleri getirmişlerdi. Ortaya çıkan tehlikeden bilhassa gençleri korumak üzere, 5 mart 1920 de Hilal-i Ahdar kurumu hayata geçirilmiştir. Bugünkü adı Yeşilay olan kurum, 1934 yılında yararlı cemiyetler arasında yerini almıştır. Sağlığın eşsiz bir hazine olduğunu anladığımız şu günlerde, uygulanan politika ve kanunlar toplumumuzu zararlı maddelerden maalesef yeterince koruyamamıştır. Yapılan araştırmalara göre, yılda 100.000 kişi sigaradan, 347 kişi uyuşturucudan ne yazık ki hayatını kaybetmektedir. Halen 55 milyon yetişkinin 11 milyonu alkol kullanmaktadır.
Biz, Gemlikli İYİ Gençler olarak toplumu çökerten ve yarınlarımızı karartan bu zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek kararlılığındayız. Zararlı madde kullanımlarını engelleyebilmek için bu yöndeki çabalarımızı sürdüreceğiz. Amacımız ülkemizin yarınlarını sağlıklı nesillere teslim etmektir.
Aybüke KORKMAZ – İYİ PARTİ GEMLİK GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL