Gündem Siyaset

İYİ PARTİDEN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarİYİ Parti Gemlik İlçe Başkanlığı adına, Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı tarafından Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınlandı. Hacer Ö. Çukadar tarafından gerçekleştirilen açıklamada “5 Aralık..

İYİ PARTİDEN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanlığı adına, Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı tarafından Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınlandı.

Hacer Ö. Çukadar tarafından gerçekleştirilen açıklamada “5 Aralık 1934 tarihinde Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından ‘Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı’ sağlanmış ve bu hak çıkarılan yasa ile korunma altına alınmıştır. Bu tarihten sonra 5 Aralık günü her yıl ‘’KADIN HAKLARI GÜNÜ’’ olarak kutlanmaya başlandı.

Bu anlamlı gün; kadın ile ilgili sorunların dile getirilmesi, bu konudaki farkındalığın yaratılması açısından çok önemlidir. Çağdaş, demokratik, ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmesi ve cesaretlendirilmesi, her alanda olduğu gibi siyasette de söz sahibi olmaları, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat olanaklarından faydalanmaları çok büyük önem taşımaktadır. Unutmamak gerekir ki Türk Kadını, ‘Milletvekili seçme ve seçilme hakkına’ pek çok Avrupalı Kadından evvel kavuşmuştur.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününde, lideri kadın olan partimin İlçe Kadın Politikaları Başkanı olarak; saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına temsiliyet ve icrada en yüksek noktalara yükseldikleri, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL