İGF Haber

Kahire’de kadınlara özel buluşma

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKahire Yunus Emre Enstitüsü, Mısırlı ve Türk kadınların davet edildiği etkinlikte, birçok el işi atölyesi ve kadınlara özel olarak “Unutursam Fısılda” adlı filmin gösterimini yaptı. MISIR (İGFA) – Yunus..

Kahire’de kadınlara özel buluşma

Kahire Yunus Emre Enstitüsü, Mısırlı ve Türk kadınların davet edildiği etkinlikte, birçok el işi atölyesi ve kadınlara özel olarak “Unutursam Fısılda” adlı filmin gösterimini yaptı.

MISIR (İGFA) – Yunus Emre Enstitüsü, Mısır’ın başkenti Kahire’de kadınlara yönelik özel etkinlik düzenledi. Mısırlı ve Türk kadınlarının davet edildiği etkinliğe Kahire Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Kemalettin Eruygur ve eşi Özlem Eruygur da katıldı.

Kahire Yunus Emre Enstitüsü öğrencilerinin yapmış olduğu el ürünü tasarımlardan oluşan standı gezdikten sonra Özlem Eruygur, omuzlara yüklenmiş ağır sorumluluklar olduğunun bilinciyle kutsal görevlerin başında olduklarını söyledi. Eruygur, kadının sosyal hayattaki önemli ve vazgeçilmez rolünü hatırlattı. Etkinlikte Türkçe kurslarında kurlarını tamamlayan kadın öğrencilere sertifikaların verilmesi sonrasında açık hava sinema gösterimi yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL