İGF Haber

Karacabey’de tarihi eser operasyonu

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBursa’nın Karacabey ilçesinde 1.5 milyon değerinde tarihi eserleri satmak üzere olan H.A ile 5 kişiyi İl Jandarma ekipleri kıskıvrak yakaladı. BURSA (İGFA) – Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan H.A.’nın (32)..

Karacabey’de tarihi eser operasyonu

Bursa’nın Karacabey ilçesinde 1.5 milyon değerinde tarihi eserleri satmak üzere olan H.A ile 5 kişiyi İl Jandarma ekipleri kıskıvrak yakaladı.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan H.A.’nın (32) tarihi eser hüviyetindeki tablo, deri kitap ve tarihi objeleri satmak üzere müşteri aradığı istihbaratına ulaşan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Karacabey İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma dedektiflerinin ortak operasyonda; H.A’nın da olduğu 6 şüpheli yakalandı.

Gazi Mahallesi’nde yapılan aramada piyasa değeri 1,5 milyon dolar olan; ikona tablo, taş kutu içerisinde deri yazmalı kabartmalı el kitabı, 2 tane bronz yak figürlü obje, bronz Eros heykeli, Bizans dönemine ait altın para ve Hardiyanus dönemine ait bronz sikke ele geçirildi.  

Şüpheliler adliyeye sevk edilirken, ele geçirilen malzemeler Bursa Müze Müdürlüğü’ne verildi

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL