İGF Haber

Kaymakam Aytemur’dan Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ne ziyaret

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMardin’in Derik Kaymakamı Hicabi Aytemur, Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ne ziyarette bulundu. MARDİN (İGFA) – Mardin’e bağlı Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter, başkan yardımcıları Eyup Ekinci, Mehmet Veysi Duyan,..

Kaymakam Aytemur’dan Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ne ziyaret

Mardin’in Derik Kaymakamı Hicabi Aytemur, Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ne ziyarette bulundu.

MARDİN (İGFA) – Mardin’e bağlı Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter, başkan yardımcıları Eyup Ekinci, Mehmet Veysi Duyan, Mehmet Sadık Erdoğan ve Zahireci esnafları tarafından karşılanan Kaymakam Aytemur Hububat Ticaret merkezini gezerek incelemede bulundu. Zahireci esnafıyla bir süre sohbet ederek hububat ticaretiyle ilgili bilgi aldı.

Derik Kaymakamı Hicabi Aytemur burada yaptığı açıklamada, Kızıltepe Hububat Ticaret merkezi hakkında daha önce olumlu duyumlar aldığını belirterek “ Muhteşem bir proje, bu kadar büyük olduğunu tahmin etmiyorduk. Bölgemizin hububat ticaretini uzun yıllar karşılayabilecek kapasitede tasarlanarak, her türlü detay düşünülmüş. En önemlisi böylesine büyük ve yüksek maliyetli bu projenin yapımında hiçbir kurumdan hibe, katkı, destek almadan zahireci esnaflarımızın öz sermayesiyle, birlik, beraberlik ve dayanışmayla yapılmış olmasıdır” dedi.

MERKEZ BÖLGENİN PAZARI KONUMUNDA

Ziyaret ile ilgi bir konuşma yapan Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter ise, “Derik Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hicabi Aytemur ve beraberinde Derik Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürümüz ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Osmanoğlu’nun ziyaretleri bizleri mutlu etti. Hububat Ticaret merkezi Mardin ve bölge pazarı konumundadır” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL