İGF Haber

Kayseri Kocasinan’daki 8 asırlık cami restore edildi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKayseri’nin Kocasinan ilçesinde Himmetdede Mahallesi’nde bulunan 8 asırlık tarihi cami restore edildi. KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediyesi, Himmetdede Mahallesi’ndeki 8 asırlık tarihi camiyi restore etti. Yapılan hizmetlerle tarihi eserlere..

Kayseri Kocasinan’daki 8 asırlık cami restore edildi

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Himmetdede Mahallesi’nde bulunan 8 asırlık tarihi cami restore edildi.

KAYSERİ (İGFA) – Kocasinan Belediyesi, Himmetdede Mahallesi’ndeki 8 asırlık tarihi camiyi restore etti. Yapılan hizmetlerle tarihi eserlere hak ettiği değeri verdiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi caminin, aslına uygun bir görünüme kavuştuğunu ve ibadete açıldığını söyledi.

Tarihi ve kültürel eserlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için üzerlerine düşen her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yaklaşık 1200’lü yıllara ait olan Himmetdede Cami’sini restore ederek, ibadete açtık. Kocasinan Belediyesi olarak birçok alanda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de ve tarihi ve kültürel eserlerin günümüze kazandırılması için yapılan çalışmalardır. Himmetdede Camii ile ilgili çalışmamız da geçmişimizi geleceğe taşıma adına yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bir tanesidir. Burada yaşayan hemşehrilerimizin sabırsızlıkla beklediği bu çalışmayı en kısa sürede tamamlayarak, yeniden ibadete açtık” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL