İGF Haber

Kilis Memur-Sen’den ’28 Şubat’ açıklaması

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMemur-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen, 28 Şubat postmodern darbenin yıl dönümünde, “Darbenin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalı” dedi. KİLİS (İGFA) – Memur-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen, 28 Şubat’ın..

Kilis Memur-Sen’den ’28 Şubat’ açıklaması

Memur-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen, 28 Şubat postmodern darbenin yıl dönümünde, “Darbenin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalı” dedi.

KİLİS (İGFA) – Memur-Sen Kilis İl Başkanı Bekir Şen, 28 Şubat’ın milletin değerlerine göre siyaset yapılmasına ve bağımsız politikalar belirleme iradesine, toplumun inancını yaşama hakkına, ekonomik sistemin yağma düzeninden kurtarılması sistemine, insanca yaşama standartlarının oluşturulması gayretine karşı siyasi, ekonomik ve sosyal ayrıcalıklar sahibi hegemonik güçlerin müesses nizamı koruma amacıyla gerçekleştirdiği bir darbe olduğunu savundu.

Bütün darbeler gibi 28 Şubat’ın da bir mühendislik projesidir ve toplumu, siyaseti, idareyi, inancı, ticareti, ekonomiyi, yargıyı, eğitimi, kısacası hayatın tüm alanlarını dizayn etmeyi amaçladığını vurgulayan Şen,  Zorbalıkla sürdürülen toplum mühendisliğinin millî değerlere düşmanlığa dayalı ideolojisini, başörtüsü yasağı ve eğitimi tek bir ideolojinin dayanağı hâline getirmek, dönemin en yıkıcı uygulamalarından bazılarıdır. 28 Şubat, ülkemizin insan hakları, düşünce ve demokrasi tarihinde kara bir lekedir. Bin yıl süreceği iddia edilen darbe düzeninin izleri, zaman içerisinde milletin iradesi ve kararlılığıyla birçok açıdan silinmiştir. Darbeciler yargılanarak darbenin hesabı sorulmuş, darbecilerin 21’i müebbet hapse mahkum edilmiştir. 28 Şubat zihniyetinin ebediyen tasfiye edilmesi için, mağdurların yaşadığı tüm hak kayıpları somut adımlarla telafi edilmeli ve darbenin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdır” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL