İGF Haber

Kilis Valisi Soytürk’ten Kadınlar Günü mesajı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKilis Vali Recep Soytürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kilis Valisi Recep Soytürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye’nin gelişmesinde ve ilerlemesinde..

Kilis Valisi Soytürk’ten Kadınlar Günü mesajı

Kilis Vali Recep Soytürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kilis Valisi Recep Soytürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye’nin gelişmesinde ve ilerlemesinde büyük emekleri bulunan kadınların, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesi olduğunu kaydetti.

Türk kadınının, toplumun yapısını güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olduğunu vurgulayan Soytürk, “Devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Kadınlarımız, savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler’ demek suretiyle toplum içinde kadınlarımızın önemine değinmiş ve Türk kadınına birçok dünya devletinden önce medeni ve siyasi haklarına kavuşturarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri göstermiştir. Annelik görevi başta olmak üzere, toplumu şekillendiren, topluma faydalı bireylerin yetişmesinde önemli bir rol üstlenen ve üretime katkıda bulunarak birçok ulvi görevleri yerine getiren kadınlarımız toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almıştır ve bu şekilde de devam edecek. “Cennet annelerin ayakları altındadır.” buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL