İGF Haber

Kilis Valisi Soytürk’ün İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKilis Valisi Recep Soytürk, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma vesilesi ile bir mesaj yayınladı.  KİLİS (İGFA) – Kilis Valisi Recep Soytürk, devletin ve milletin bağımsızlığının..

Kilis Valisi Soytürk’ün İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı

Kilis Valisi Recep Soytürk, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma vesilesi ile bir mesaj yayınladı. 

KİLİS (İGFA) – Kilis Valisi Recep Soytürk, devletin ve milletin bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşı’mızın, 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100.yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığımızı kaydederken, “İstiklâl Marşı’mız tarihimizi, milli karakterimizi, milli mücadelenin heyecanını ve duygularını içinde taşıyan, edebiyatımızın seçkin bir örneği olarak kabul edilmiş ve bu tarihi şahlanışın, onur ve gurur mücadelesinin parlak bir anıtı olmuştur. Türk milletinin büyük bir fedakârlık ve azimle kazandığı İstiklâl Mücadelesi’ni en yüksek duygularla anlatan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini inanç, mücadele, birlik ve beraberlik harçlarıyla yükselten İstiklâl Marşı’mız, Türk milletinin var olma mücadelesini ve başarma gücünü ebedileştirmiştir. Kabulünün 100. yıldönümünü kutlayacağımız İstiklâl Marşımız; göğsümüzü kabartarak haykırdığımız, kendimize güvenimizi, geleceği şekillendirme gücümüzü, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirip, artırmakta ve artırmaya devam edecektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL