İGF Haber

Kilis’te bağ/bahçe evlerinde toplanmak yasaklandı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKilis Valiliği, hafta içi ve hafta sonlarında kişilerin meskun mahalden uzak bahçe/bağ evleri gibi alanlarda kalabalıklar halinde toplanılmasını yasakladı. KİLİS (İGFA) – Kilis Valiliği, COVID-19 tedbirlerine yönelik İl Hıfzıssıhha..

Kilis’te bağ/bahçe evlerinde toplanmak yasaklandı

Kilis Valiliği, hafta içi ve hafta sonlarında kişilerin meskun mahalden uzak bahçe/bağ evleri gibi alanlarda kalabalıklar halinde toplanılmasını yasakladı.

KİLİS (İGFA) – Kilis Valiliği, COVID-19 tedbirlerine yönelik İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda yeni kararlar aldı. Kilis Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme adına  hafta içi ve hafta sonlarında kişilerin meskun mahalden uzak bahçe ve bağ evleri gibi alanlarda kalabalıklar halinde toplanmasını yasakladı. Bu konuda sorumluluk sahalarında ilgili kolluk kuvvetlerince etkin denetim yapılacağı kaydedildi.

Bu arada Hıfzısıhha Kurulu, Güney Afrika kaynaklı mutant virüs ile enfekte olan vaka ile temaslı olduğu tespit edilen kişilerin de KYK Yurdu’nda izolasyon altına alınması yönünde bazı kararlar aldı. Buna göre, Kilis’te Güney Afrika ve Brezilya kaynaklı mutant virüs ile enfekte vaka görülmesi halinde, anılan ülkelerdeki mutasyonlu virüs ile enfekte olduğu tespit edilen veya şüpheli olması sebebiyle bahse konu Güney Afrika ve/veya Brezilya mutasyonlu virüs test sonucu beklenen kişilerin genel durumları kötü ve/veya müdahaleye ihtiyacı var ise Devlet Hastanesi’nde izole/tedavi edilmelerine, genel durumları iyi ise valiliğimizce belirlenen KYK yurdunda izole edilmelerine karar verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL