Gündem

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKızılay’dan Gemliklilere yönelik kan bağışı çağrısı yapıldı. Yapılan çağrıda Covid-19 nedeniyle her zamankinden daha çok kana ihtiyaç olduğu ifade edilerek ‘24-25-26-27-28 Şubat 2021 11.00-18.30 saatleri arasında sizi Gemlik 15..

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Kızılay’dan Gemliklilere yönelik kan bağışı çağrısı yapıldı.
Yapılan çağrıda Covid-19 nedeniyle her zamankinden daha çok kana ihtiyaç olduğu ifade edilerek ‘24-25-26-27-28 Şubat 2021 11.00-18.30 saatleri arasında sizi Gemlik 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki (İskele) kan bağışı aracımıza bekliyoruz ‘denildi.
Kan bağışında bulunacakların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olduğunun da belirtildiği çağrıda ‘ kısıtlama saatlerinde kan vermek isteyenlerin Kanver.org.tr üzerinden kan bağışı randevusu alarak gelecek randevu sms ini güvenlik güçlerine göstererek kan bağışına gelebilirsiniz. Sana ihtiyacımız var kan dostum’ denildi.
Kızılay Gemlik Şube Başkanı Erdal Şimşekoğlu’da Gemlikliler kan bağışında bulunmaya davet ederek COVİD-19 salgını nedeniyle kritik günler yaşadığımız şu süreçte kan bağışlarında yaşanan ciddi azalmalar nedeniyle kan stoklarımız ilk defa bitmiştir. Hastanelerde tedavi gören talasemi, lösemi, kanser ve diyaliz vb. hastalarımızın düzenli olarak kan ihtiyaçları devam etmekte olup maalesef kan ihtiyaçları karşılanamamaktadır.15 yıl sonra ilk defa hasta yakınları bağışçı aramak zorunda kalmıştır. Bu hastalarımızı mağdur etmemek için yardım sever vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyor, hayat kurtamaları için bekliyoruz. Bu zor günleri hep birlikte aşmak için lütfen sizleri, tüm çalışanlarınızı/üyelerinizi kan bağışında bulunmaları için belirlenen tarihlerde 15 Temmuz Meydanındaki kan bağışında bulunmaya davet ediyorum’ diye konuştu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL