İGF Haber

KKTC’ye gidenler karantinaya alınacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, yayımlanan yeni NOTAM’la bugünden itibaren Ercan Havaalanı’nda günde 3 uçak seferinin yapılacağını söyledi. Canaltay, KKTC’ye gelecek olan herkesin karantinaya..

KKTC’ye gidenler karantinaya alınacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, yayımlanan yeni NOTAM’la bugünden itibaren Ercan Havaalanı’nda günde 3 uçak seferinin yapılacağını söyledi. Canaltay, KKTC’ye gelecek olan herkesin karantinaya alınacağını vurguladı.

Hakan YILDIRIM (KKTC ajans392.com)

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, uçuşları günde 3’e düşüren yeni NOTAM’la ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Canaltay, Sağlık Üst Kurulu’nun karantina merkezlerindeki son durum ve mutasyonlu virüste artış görülmesi üzerine aldığı karar doğrultusunda NOTAM’ı değişmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bugünden itibaren Ercan Havaalanı’nda günde 3 uçak seferinin yapılacağını belirten Canaltay, gelecek olan kişilerin karantina koşulu ile ülkeye giriş yapacağını söyledi. Canaltay, “4 bin öğrenci geldiği tahmin ediliyor. Tekrardan NOTAM yayımlandı. Ülkeye çok uçağın olması, daha ucuz seyahat edebilme imkanı demek. Bir dönemden geçiyoruz, tecrübe kazanıyoruz. Öğrencilerin gelmesi için, geldikten sonra da yaşam koşullarının düzenlenmesi, halkın sağlığının da korunabilmesi için hükümet olarak elimizi taşımızın altına koyduk. Halkın sağlığı her şeyden önemli” diye konuştu.

Özel sektörün ekonomik olarak çok zorda olduğuna işaret eden Bakan Canaltay, Herkesin kurallara uyması halinde ülkenin Nisan ayında daha sağlıklı olarak açılabileceğini vurguladı.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL