İGF Haber

Kocaeli arama kurtarma ekibi kuruyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan personelden oluşan profesyonel bir arama kurtarma ekibi oluşturmak için çalışmalara başladı. KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik..

Kocaeli arama kurtarma ekibi kuruyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan personelden oluşan profesyonel bir arama kurtarma ekibi oluşturmak için çalışmalara başladı.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü İzcilik ve Doğa Sporları Birimi, gönüllü personellerden oluşan bir arama kurtarma ekibi kuruyor.

 İLK ETAPTA 75 PERSONEL

Duyurusu yapılan gönüllü oluşum için ilk etapta 75 personel başvururken, kurulacak ekip ilk toplantısını da Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yaptı. Tanışma toplantısına Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Ömer İslamoğlu, AFKOM Şube Müdürü Arif Karaosmanoğlu, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Dizdar, Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Cumhur Kadıoğlu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İdari Şube Müdürü Hüseyin Yeşildağ ile gönüllü personel katıldı. 

GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI
Şehrimizde bu şekilde mesafe almış kuruluşlar olduğuna dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, “Afete hazır bir şehir olmamızın gerekliliğini vurgulayan Tahir Başkanımızın da desteği ile başta daire başkanlığımızda çalışanlarımız içerisinden gönüllülük esasıyla böyle bir ekip oluşturalım istedik. Ülkemizde ve şehrimizde olası afet durumlarına müdahalede bulunabilecek ve arama-kurtarma konularında deneyim sahibi olacak ekip arkadaşlarımızı gönüllülük esasına dayalı çalışarak bir araya getirmek istiyoruz.” dedi Yıldırım, son yıllarda birlikte yaşadıklarımıza baktığımızda, her birinin ders niteliğinde olduğunu vurguladı.

 “HER ZAMAN HAZIR OLMALIYIZ”

Afetler her dönemde yaşandığını ve yaşanmaya devam ettiğinin altını çizen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara ise, Kılavuz Gençliğin içerisinden gönüllü ekiplerin çıkması son derece önemli olduğunu belirterek, “İtfaiye Daire Başkanlığı olarak yüzlerce itfaiye gönüllüsüne eğitim verdik. Sizlerin bu tutumu da gurur verici”  diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL