İGF Haber

Kocaeli Büyükşehir uyardı: “Arsalarınızı satmayın, yerleriniz değerlenecek”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çuhane Caddesi ve Kocaeli Stadyumu’nun olduğu Alikahya bölgesinde kamulaştırma yapılacağını vurgulayarak hak sahiplerini fırsatçılara karşı uyardı. Arsalarınızı satmayın diyen Başkan Büyükakın, “Kimse satmasın,..

Kocaeli Büyükşehir uyardı: “Arsalarınızı satmayın, yerleriniz değerlenecek”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çuhane Caddesi ve Kocaeli Stadyumu’nun olduğu Alikahya bölgesinde kamulaştırma yapılacağını vurgulayarak hak sahiplerini fırsatçılara karşı uyardı. Arsalarınızı satmayın diyen Başkan Büyükakın, “Kimse satmasın, yerleriniz değer kazanacak” dedi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Meclisi’nde müjdeli bir haber verdi. Vatandaşları da fırsatçılara karşı dikkatli olmaya davet eden Başkan Büyükakın, Çuhane Caddesi ve Kocaeli Stadyumu yolunda kamulaştırma yapılacağını belirterek, iki fırsatçının imar düzenlemesi öncesi bölgeden arsa toplamaya başladığına dikkat çekerek, “Arsalarınızı satmayın” dedi.

Çuhane Caddesi ve Kocaeli Stadyumu yolunda yer alan arsalar kamulaştırma maliyetinin ortadan kaldırılması amacıyla imara açılacağını belirten Başkan Büyükakın, ortaya çıkan fırsatçılara izin verilmemesi gerektiğini söyledi. 

TARIM ALANI OLMAKTAN ÇIKARTILACAKLAR

Kocaeli Stadyumu’na yapılacak yolla ilgili çalışmaların bulunduğuna değinen Başkan Büyükakın, “Projeler imar planına işledi.  Kamulaşma çalışmalarına başlandı ancak henüz uzlaşma sağlanamadı. Mutlak tarım alanları… Farklı alanlar içerisine sıkışmış bir yer. Bu alanın tarımdan çıkartılması ile ilgili süreci başlatıyoruz. Geçtiğimiz yıl 15 milyon liralık bir kamulaştırma bedeli vardı” dedi.

ÇUHANE CADDESİ’NDE 50 MİLYON LİRALIK KAMULAŞTIRMA

Çuhane Caddesi’nin bir diğer alan olduğunu söyleyen Başkan Büyükakın, “Her iki tarafından tarihi çınar ağaçları olduğu için bu yolu genişletme şansımız yok. Güney Marmara Otoyolu yapıldığında bu bölgeye D-100’den bir bağlantı yapılması gerekiyor. Burada da sadece kamulaştırmaya 50 milyon TL vermememiz gerekiyor. Meclis gündemine gelmeden önce size anlatmak istedik” ifadelerini kullandı.

“ARSANIZI SATMAYIN, DEĞER KAZANACAK”

“Her iki yol için de imar düzenlemesi yapılacak” diyen Başkan Büyükakın, “Bazı kişilerin spekülasyon için arsa topladığını duyduk. Onlara fırsat vermemek için buradaki çalışmayı şimdiden açıkladık. Kimse arsasını satmasın. Yerleri değer kazanacak” ifadelerini kullanarak vatandaşları fırsatçılara karşı uyardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL