İGF Haber

Kocaeli’de gençler bilimin ışığında geleceğe hazırlanıyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlarİzmit’in caddelerinde çocuklarla ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, Kocaeli’de 17 Bilgievi ve 10 Akademi Lise ile binlerce çocuğa ve gence hizmet verdiklerini belirtti. KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir..

Kocaeli’de gençler bilimin ışığında geleceğe hazırlanıyor

İzmit’in caddelerinde çocuklarla ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, Kocaeli’de 17 Bilgievi ve 10 Akademi Lise ile binlerce çocuğa ve gence hizmet verdiklerini belirtti.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit’te Fethiye Caddesi ve Yürüyüş Yolu’nda çocuklar başta olmak üzere gençlerle yakından ilgilendi. Geleceğin sahibi olan nesile her alanda destek olduklarını kaydeden Başkan Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ve Bölge Koordinatörü Hasan Ayaz’ın yanı sıra beraberindeki heyetle gençlerin önerilerini de dinledi.

“GENÇLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADIK”

Her fırsatta gençlerle sohbet ettiğini, ülke ve kente dönük önerilerini dinlediği de dile getiren Başkan Büyükakın, “Akademi Üniversite projemizle, Uluslararası Öğrenciler Birimimizle, Diriliş ve Spor Kamplarımızla, Ücretsiz Spor Okullarımızla ve bunların yanında Spor Organizasyonlarımızla gençliğimizin yanında olduk” dedi.

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde spor ve gençlik tesisleri ile eğitim alanları projelerine ağırlık verdiklerini de söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, TÜBİTAK ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile kurulmuş olan Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesinin içinde yer alan Bilim Merkezi ile çocuklarla birlikte gençleri Bilim ve robotik kodlama ile buluşturduklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL