İGF Haber

Kocaeli’de Halk Kürsüsü’nden ilk toplantı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKocaeli’de partiler üstü bir hareket olarak yola çıkan Halk Kürsüsü Derneği, ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. KOCAELİ (İGFA) – Türkiye genelinde oluşan halk kürsülerinin dernekleşme yolundaki ilk temelleri Kocaeli’de..

Kocaeli’de Halk Kürsüsü’nden ilk toplantı

Kocaeli’de partiler üstü bir hareket olarak yola çıkan Halk Kürsüsü Derneği, ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

KOCAELİ (İGFA) – Türkiye genelinde oluşan halk kürsülerinin dernekleşme yolundaki ilk temelleri Kocaeli’de atıldı. Ramazan Sevinç’in başkanlığında kurulan Halk Kürsüsü Derneği yönetiminde Başkan Yardımcısı H. Metin Hiçyılmaz, Genel Sekreter Tanem Uçar, Muhasip Sinan Erbay, Lojistik Sorumlusu Hüseyin Afacan, Sosyal Medya Hesapları Sorumlusu Nazik Acar ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Engin Eyidilli oldu.

Merkez İdari Koordinatörü H.Hale Kızılpınar ve Marmara Bölge Sorumlusu Nermin Seçkin’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Halk Kürsüsü Derneği’nin ileriye dönük sosyal faaliyetlerine, medya alanındaki hedeflerini ve üyelik kabulüyle ilgili kararları görüşüldü.

Halk Kürsüsü Derneği Başkanı Ramazan Sevinç, dernek çalışmalarının partiler üstü, hiçbir siyasi, ekonomik, cenah, kişi bağ ve bağımlısı olmadan; tamamen Türk, Türk Milleti, T.C., Atatürk tarafında, Akıl-Bilim-Hukuk-Demokrasi yolunda yürüyerek ulusal ve uluslararası çalışmalar yapacağını kaydetti. Başkan Sevinç, hangi partili, dernekli, vakıflı, görüşlü, yol-platform-harekette olursa olsun, tüm yurtseverleri, vatanseverleri, Kuva-yi Milliyecileri üye olmaya davet etti.

Halk Kürsüsü Derneği’nin doğru adres olduğunu belirten Başkan Sevinç, “Sosyal medyada, 4 yıllık emek ile şehir şehir, ilmek ilmek dokuyarak ulaştığı 51 grup sayfası 77 vilayet ve 4 kıta gruplarındaki 10 bini geçmiş üyelerimiz bunun kanıtıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL