İGF Haber

Kocaeli’de sağlık çalışanları ormanına ilk can suyu

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarKocaeli Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ön saflarda hizmet veren sağlık çalışanlarına özel hatıra ormanı fidan dikimi gerçekleştirdi. KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle salgınla..

Kocaeli’de sağlık çalışanları ormanına ilk can suyu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ön saflarda hizmet veren sağlık çalışanlarına özel hatıra ormanı fidan dikimi gerçekleştirdi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle salgınla mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık ordumuza minnettarlığımızı göstermek adına ’Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı’’ fidan dikimi oluşturdu. İzmit Sepetçi dolgu alanındaki 60 bin metrekare alanda gerçekleştirilen programda duygu dolu anlar yaşandı. Törende vefat eden sağlık personeline adına 6 adet ağaca isimleri yazlı plakalar asıldı. 

Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, pandemi sürecine ilişkin çalışmalarını paylaştı. “Bu sinsi virüs sevdiklerimizi bizden koparmak için çalışırken, sağlık ordumuzun çok değerli neferleri bir canı bile ona kaptırmamak için canla başla mücadele etti” diyen Başkan Büyükakın, fedakârca verdikleri mücadeleye şahitlik etmelerinden ötürü sağlık ordusunun kahramanlarına şükranlarını sundu.

“DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

“Filyasyon ekiplerimize araç ve sürücü desteğinin yanı sıra 80 adet tablet temin ettiklerini de anlatan Başkan Büyükakın, “Sağlık çalışanlarımız halen belirli hatlardaki otobüslerimizden ve tramvayımızdan ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Talep olması halinde sağlık çalışanları için 500 kadar daire yapabiliriz. Aslında onlar için ne yapsak azdır” dedi.

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin salgın sürecindeki kararlı çalışmaları ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Fidan dikim törenine katılan Kocaeli AK Parti Milletvekili Emine Zeybek de, pandemi ile mücadele eden ve hayatını kaydeden tüm sağlık şehitleri rahmetle anarken, sağlık çalışanların 14 Mart Tıp Bayramını da kutladı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL