İGF Haber

Kocasinan, kendi asfaltını kendisi üretecek

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarÜreten ve tasarruf eden Kocasinan Belediyesi, çevre dostu özelliğiyle ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında kendi asfalt malzemesini üretmesi için Talas’ta Kuruköprü Mahallesi’nde 200 bin metrekare alana Agrega Üretim Tesisini..

Kocasinan, kendi asfaltını kendisi üretecek

Üreten ve tasarruf eden Kocasinan Belediyesi, çevre dostu özelliğiyle ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında kendi asfalt malzemesini üretmesi için Talas’ta Kuruköprü Mahallesi’nde 200 bin metrekare alana Agrega Üretim Tesisini kuracağını duyurdu.

KAYSERİ (İGFA) – Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi ilçenin her bir köşesinin yollarının altyapısıyla birlikte yenileyip asfaltlama hedefiyle Agrega Üretim Tesisi kuracak. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,  Kocasinan’da her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti hedeflediklerini belirterek, dünya standartlarına uygun, çevreye duyarlı ve yüzde yüz yerli üretim olan ‘Asfalt Plenti’ ile saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimiyle daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli üretim imkanı sunduklarını söyledi.

“Asfalt sezonuyla ‘Yeni Kocasinan’da yeni yollar yaparak ve altyapısıyla birlikte yenileyerek, yollarımızı daha konforlu hale getireceğiz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın büyük hedefleri olduğunu ve bunun içinde altyapı çalışmalarına ağırlık verdiklerine dikkat çekti. Yapılan yatırımlarla kendi kendine yeten bir belediye olduklarını belirten Çolakbayrakdar “4 yıl önce 200 bin metrekare alan üzerinde kurduğumuz ve Kayseri’de kamuda en yüksek kapasiteye sahip olan asfalt plentimizle asfalt üretimi gerçekleştiriyoruz.  Böylelikle yollarımızı daha konforlu ve sağlıklı hale getiriyoruz. Asfalt şantiyesi içerisinde asfalt plenti tesisi ve üniteleri, idari bina ve asfalt için kullanılan 10 adet hangar, yol yapımında kullanılan alt temel, temel ve mıcır stok alanları bulunmaktadır. Teknolojik sistemli green plent serisi ‘Asfalt Plenti’, çevreyle dost ve ağır hizmetlere dayanıklı özelliğiyle çevreye en ufak zarar vermeden kaliteli hizmetler veriyoruz. Çevre ve insan zararının bulunmaması nedeniyle taş mastik asfalt uygulamasını kullanıyoruz.  Ayrıca 2020 yılında dünya standartlarında asfalt üretiminin kalitesini ölçmek için laboratuvarı faaliyete geçirdik.  Bu yıl ise hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ettiğimiz Agrega Üretim Tesisini kuruyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL