İGF Haber

Malatya Battalgazi’deki okullara özel oyun alanı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya’da Battalgazi Belediyesi, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ‘Bahçeler Renklensin, Okullar Şenlensin’ projesi kapsamında, 3 okulda öğrenim gören öğrenciler için özel oyun alanları oluşturdu. MALATYA (İGFA) – Battalgazi Belediyesi..

Malatya Battalgazi’deki okullara özel oyun alanı

Malatya’da Battalgazi Belediyesi, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ‘Bahçeler Renklensin, Okullar Şenlensin’ projesi kapsamında, 3 okulda öğrenim gören öğrenciler için özel oyun alanları oluşturdu.

MALATYA (İGFA) – Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Bahçeler Renklensin, Okullar Şenlensin’ projesi Malatya’nın üç okulunda hayata geçti. Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu, Tevfik Memnune İlkokulu ve Cengiz Topel İlkokulu’nda öğrenim gören öğrenciler için Beden Eğitimi derslerinde, tenefüslerde ve tatil günlerinde rahatça oyun oynamaları için soğuk yol çizgileri ile özel oyun alanları oluşturuldu. Proje kapsamında tüm ilçe okullarında oluşturulacak özel oyun alanlarında, seksek, mendil kapmaca, üç taş, yağ satarım, bal satarım ve labirent’ gibi geleneksel ve eğitsel oyunların yer aldığı oyun alanları oluşturulacağı öğrenildi.

Öte yandan özel oyun alanları oluşturulan okulları Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Başkan Yardımcıları ve Meclis üyeleri ile birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Osman Güder, tüm öğrencilere hijyen ve hediye seti armağan etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL