İGF Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde şehitler anıldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısı’nda Gara ve Tatvan şehitleri anıldı. MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Selahattin Gürkan, Bitlis’in Tatvan ilçesinde..

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde şehitler anıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısı’nda Gara ve Tatvan şehitleri anıldı.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Selahattin Gürkan, Bitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 11 asker için ve Gara’da şehit düşen 13 Mehmetçik ve sivil vatandaş için başsağlığı diledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutlayan Başkan Gürkan, “Biz inançlarımız gereği diyoruz ki cennet annelerin ayağı altındadır. İslam öncesi Türk toplumuna baktığımız zaman kadın Kağan’ın yanında otururdu. Ama maalesef ülkemizde de kadına yönelik şiddet durmuyor. Nasıl bir aile yapısında yetişiyoruz, nasıl bir insanlık anlayışı içerisinde yetişiyoruz bu akıl ve mantığa sığacak gibi değil. Ailelerimizde çocuklarımızı yetiştirirken değerlerine bağlı, ülkesine bağlı ve insanlığa faydalı bir şekilde yetiştirmeliyiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemde yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken bazı maddeler bir sonraki toplantıya, bazı gündem maddeleri ise ilgili komisyonlara havale edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi bir sonraki birleşimini ise 12 Mart Cuma günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL