İGF Haber

Malatya İtfaiyesi ‘yeşil ışık’ yaktı!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Yeni İtfaiye Merkezi, teknolojik özelliklerine bir yenisini daha ekledi. İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından itfaiye araçlarının olaylara daha hızlı müdahale edilebilmesi için Ulaşım Daire..

Malatya İtfaiyesi ‘yeşil ışık’ yaktı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Yeni İtfaiye Merkezi, teknolojik özelliklerine bir yenisini daha ekledi. İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından itfaiye araçlarının olaylara daha hızlı müdahale edilebilmesi için Ulaşım Daire Başkanlığı ile birlikte ortak bir çalışma yapılarak, araçların geçiş güzergâhındaki sinyalizasyon ışıklarının yeşil yanmasına yönelik yeni sistem kuruldu.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların can ve mal kaybını önleyebilmek ve vakalara daha hızlı müdahale edebilmek amacıyla yeni sinyalizasyon sistemi kurdu. Vakaları en asgari düzeye indirmek için sinyalizasyon sistemi kuran İtfaiye Daire Başkanlığı sinyalizasyon sistemi uygulamaya başladı.

İtfaiye aracının olay anına ilk müdahale için merkezden çıktığı anda göndereceği bir sinyalle, aracın geçiş güzergâhındaki sinyalizasyon sistemi, itfaiye aracının istikametine olan yerlerde yeşil ışığa dönerek, kavşaklarda yolu otomatikman açmış olacak.

Yeni sistemi tanıtan Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, itfaiye araçlarının itfaiye binasından çıktığı andan itibaren kavşaktaki bütün ışıkların itfaiye araçlarının geçiş yönüne doğru yeşil yanabilmesi için yeni sistemi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Acar, yaşanmasını istemediğimiz olumsuz bir durumda araçlarımız sinyalizasyon sistemiyle daha hızlı ve güvenilir bir şekilde müdahaleyi hedeflediklerini söyledi. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL