Sağlık

Malatya Valisi uyardı: “Son üç günde vakalarda artış var”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Valisi Aydın Baruş, İl Pandemi Kurulu Üyeleri ile birlikte pandemi tedbirleri kapsamında açılan iş yerlerinde denetime çıktı. Vali Baruş, son üç günde yaşanan vaka artışlarına karşı vatandaşları tedbirli..

Malatya Valisi uyardı: “Son üç günde vakalarda artış var”

Malatya Valisi Aydın Baruş, İl Pandemi Kurulu Üyeleri ile birlikte pandemi tedbirleri kapsamında açılan iş yerlerinde denetime çıktı. Vali Baruş, son üç günde yaşanan vaka artışlarına karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

MALATYA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nın “Dinamik Denetim Süreci” genelgesi kapsamında denetime çıkan Vali Aydın Baruş, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği yönünde temizlik, maske, mesafe kurallarını hatırlattı.  İl Pandemi Kurulu üyeleri ile birlikte denetim faaliyetini gerçekleştiren Vali Baruş, COVID-19 salgını ile yaklaşık bir yıldır tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’nin de mücadele ettiğini belirterek, “Çok sıkıntılı olduğumuz anlar oldu. Özellikle Eylül Kasım ayları vaka sayısının artması, hastanelerimizde yatan vatandaşlarımızın fazlalığı bakımından Malatya çok sorunlu geçti. En son süreçte de vaka sayılarımızda özellikle Aralık-Ocak döneminde ciddi bir düşme oldu ve Malatya olarak söylüyorum bu bizi rahatlattı. Ancak her şeye rağmen tedbirli olmamız gerek. Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım” diye konuştu.

SON ÜÇ GÜNDE ARTIŞ VAR

Malatya Valisi Aydın Baruş, özellikle son 3 günde ilimizde vaka sayılarında ciddi yükseliş olduğunu kaydetti. Gerek havaların güzelleşmesi, sıcaklığın artması münasebetiyle vatandaşlarımızın dışarıya daha fazla çıkması, çocuklarımızın dışarıya daha fazla çıkması sonucu, temas anlamında artış olması nedeniyle vaka sayılarındaki artışın olduğunu belirten Vali Baruş, “Önümüzdeki süreçte iki haftalık değerlendirmede değer risk grubunuz değişmişse bu kısıtlamalar değişecek. Dolayısıyla tekrar önceden olduğu gibi bazı kısıtlamaların gündeme gelmesini istemiyorsak bu alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz gerek” dedi.  

 

  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL