Gündem

Malatya’da acılı annelerden duygusal buluşma

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Valisi Aydın Baruş, Gara şehitlerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Malatya’ya gelen, Diyarbakır’da evlatlarını terör örgütünden kurtarmak amacıyla nöbet tutan anneleri ağırladı. MALATYA (İGFA) – Geçtiğimiz günlerde Irak’ın Gara..

Malatya’da acılı annelerden duygusal buluşma

Malatya Valisi Aydın Baruş, Gara şehitlerine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Malatya’ya gelen, Diyarbakır’da evlatlarını terör örgütünden kurtarmak amacıyla nöbet tutan anneleri ağırladı.

MALATYA (İGFA) – Geçtiğimiz günlerde Irak’ın Gara bölgesinde şehit edilenler için tek tek taziye ziyaretine çıktıklarını belirten Diyarbakır Anneleri, Malatya’ya da Şehit Jandarma Astsubay Semih Özbey’in ailesini ziyaret ederek acılarını paylaştıklarını belirtti. Şehit annesi Sadiye Özbey’e bu zorlu zamanda destek olmak amacıyla geldiklerini söyleyen Diyarbakır Anneleri, “Bu şehitler hepimizin şehidi, bu evlatlar hepimizin evladı. Biz evlatlarımızı hepimizin evladı olarak görüyoruz, bu nedenle onların acılarını derinden hissediyoruz. Ayrıca desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve bizleri misafir eden, desteklerimizi esirgemeyen Valimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Polis Memuru Vedat Kaya’nın Mardin’de ailesini, Tankçı Er Adil Kabaklı’nın Gaziantep’te bulunan ailesini ziyaret ettiklerini burada da Jandarma Astsubay Semih Özbey’in ailesini ve şehidin kabrini ziyaret ettiklerini belirten Diyarbakır Anneleri, buradan Şanlıurfa, Gaziantep ve diğer illerde bulunan şehit ailelerinin acılarına ortak olmaya devam edeceklerini söyledi.

Vali Aydın Baruş ise ailelere hitaben yapmış olduğu konuşmada; “Sizlerle birlikte sabırla mücadele eden ailelerimizin bazılarının evlatlarının da aynı şekilde şehit olduğunu duyduk ona da çok üzüldük.  Ama terör örgütünün karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Sizin sabrınız ve metanetiniz onları pes ettirecek. Bu hainlere hiçbir zaman devletimiz kesinlikle taviz vermedi. Sizlerde bu sabrı gösterdiğiniz için, bu mücadele de yer aldığınız için sizleri tebrik ediyoruz. Bizler de dualarımızla her zaman destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah ailelerimiz çocuklarına kavuşur, hasretle kucaklaşır. Terör örgütünün bir hiç uğruna evlatlarımızı şehit etmesine devletimiz kesinlikle müsaade etmeyecek.Sadiye Annemizin yanında olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Acılı ailelerimizin yanında olmaya her daim gayret ediyoruz” dedi.

Aileler ile tek tek ilgilenen Vali Aydın Baruş, onların hikayelerini dinledi. Vali Aydın Baruş ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, devletimizin tüm birimleri, tüm yöneticileri olarak her daim yanlarında olduklarını söyledi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL