İGF Haber

Malatya’da Altay Kışlası arazisine Sanayi Sitesi hazırlığı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Büyükşehir Belediyesi, Altay Kışlası’ndan aldığı bin 100 dönümlük alana kuracağı Yeni Sanayi Sitesi için çalışmalarına hız verdi. Kışla içerisinde yapılan Askeri Sosyal Tesisler büyük ölçüde tamamlandı. MALATYA (İGFA)..

Malatya’da Altay Kışlası arazisine Sanayi Sitesi hazırlığı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Altay Kışlası’ndan aldığı bin 100 dönümlük alana kuracağı Yeni Sanayi Sitesi için çalışmalarına hız verdi. Kışla içerisinde yapılan Askeri Sosyal Tesisler büyük ölçüde tamamlandı.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da Altay Kışlası içerisinde yapımı Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal tesislerin inşaatında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, alan içerisinde yapılacak olan sanayi işletmelerinin ihtiyaç duyulan hacimlere ve işlevlere göre planlamalar yapıldığını söyledi. Genel Sekreter Cemal Nogay, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ile birlikte Altay Kışlasını ziyaret eden Başkan Selahattin Gürkan, büyük ölçüde tamamlanan tesisle ilgili incelemelerde bulundu.

Gezide askeri bölgeden almış alınan bin 100 dönümlük alana karşılık olarak yapımına başlanan yemekhane,e misafirhane, kafeterya, er gazinosu ve sosyal tesislerin inşaatı büyük bir hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Gürkan, “Şu anda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu ve yükümlülüğü yerine getirmekteyiz. Anlaşma ile aldığımız bin 100 dönümlük alan ile meradan alınan bin dönümlük yerle birlikte yaklaşık 2 bin 100 dönümlük alan içerisinde de yine İmar Daire Başkanlığı tarafından yoğun bir çalışma yapıldı. Alan içerisinde yapılacak olan sanayi işletmelerinin ihtiyaç duyulan hacimlere ve işlevlere göre planlamalar yapılıyor. Talep edilen revizyonlar sonrasında o bölgenin ihale sürecine geçilmesi bekleniyor” diye konuştu. Başkan Gürkan,  Altay Kışlası içerisinde yapılan tesislerin de askerler, Milli Savunma Bakanlığı ve buralardan yararlanacak olan bütün paydaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL