İGF Haber

Malatya’da gönüller bir olacak

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Büyükşehir Belediyesi, yaşlı ve engellilere yönelik Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yeni bir projeye hazırlanıyor. MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube..

Malatya’da gönüller bir olacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, yaşlı ve engellilere yönelik Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yeni bir projeye hazırlanıyor.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü özellikle yaşlı vatandaşların yaşam kalitelerini yükseltmek, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finanse edilen Yaşlı Destek Programı çerçevesinde, ‘Gönüller Bir Olsun’ projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında sosyoekonomik yoksulluk içinde olan yaşlılarımızın bulunduğu yerde kendi yaşam alanında hayatlarını idame etmelerini destekleyen koruyucu ve önleyici hizmetlerin yer aldığı, evde teknik hizmetten sağlıklı yaşam alanlarına kadar uzanan birçok hizmet verilecek. Ayrıca bu kapsamda mobil ekip oluşturulacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL