İGF Haber

Malatya’da mobil sağlık taraması

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMalatya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü tarafından personellerin meslek hastalıklarını önlemek ve daha sağlıklı çalışmalarını sağlamak amacıyla çalışanlara sağlık taraması yapıldı. MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir..

Malatya’da mobil sağlık taraması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü tarafından personellerin meslek hastalıklarını önlemek ve daha sağlıklı çalışmalarını sağlamak amacıyla çalışanlara sağlık taraması yapıldı.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği birimi, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde çalışanlara sağlık taraması yaptı. Sağlık kontrollerinin zamanında yapılarak oluşabilecek problemlerin önceden tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla donanımlı araçlarla “mobil olarak” personellerin taramaları gerçekleştirildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Sorumlusu Cemil Bayar, meslek hastalığını önlemek ve daha sağlıklı ve güvenli çalışmalarını sağlamak amacıyla kanun ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal yükümlülüğü yerine getirdiklerini söyledi. İşyerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülük olduğunu kaydeden Bayar, “Çalışanların sağlık kayıtlarının işe girişten itibaren başlanarak kanuni sürelerle yenilenmesi ve saklanması gerekmektedir. Hizmet satın alınan gezici sağlık aracı ile çalışan arkadaşlarımıza Hemogram, Solunum Fonksiyon Testi, Odyometri ve Akciğer Grafisi testlerini yerinde yapıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL