İGF Haber

Malatya’da SGK’dan esnafa yapılandırma teşekkürü

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Tekin Kutlu’yu ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarlara yönelik hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu. MALATYA..

Malatya’da SGK’dan esnafa yapılandırma teşekkürü

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Tekin Kutlu’yu ziyaret ederek, esnaf ve sanatkarlara yönelik hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

MALATYA (İGFA) –  Malatya’da aynı zamanda TESK Yönetim Kurulu Üyesi olan MESOB Başkanı Şevket Keskin, SGK İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. SGK İl Müdürü Tekin Kutlu, SGK prim borçları yapılandırma uygulamasında MESOB üyelerini bilgilendirmesinden ötürü verdiği destek dolayısıyla Başkan Keskin’e teşekkür etti. Şu ana kadar çıkan yapılandırmalar içerisinde en yüksek başvuru yapıldığını kaydeden Müdür Kutlu, işveren boyutunda 6 bin 180 tane, 4B Bağ-Kur boyutunda ise 9 bin 80 tane müracaat aldıklarını belirterek, “Bugüne kadarki yapılandırmalarda en büyük müracaat bunda oldu. İnşallah tahsilat oranlarımızda başvuru oranındaki gibi yüksek gelirse çok daha güzel bir yapılandırma sürecini geçirmiş olacağız” dedi.

Öte yandan SGK hizmet binası ile ilgili olarak da bilgi aktaran Müdür Kutlu,  yeni binanın bu yıl Eylül yada Ekim ayları gibi bitirilmesi yönünde müteahhidin hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL