Sağlık

Mardin’de engellilere yönelik uzay terapisi açıldı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMardin’in Kızıltepe İlçe Devlet Hastanesi’nde engelli çocuklara yönelik ilk kez kurulan “Uzay Terapi Kafesi” sağlık hizmeti vermeye başladı. MARDİN (İGFA) – Mardin’de Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde “uzay terapi sistemi” faaliyete..

Mardin’de engellilere yönelik uzay terapisi açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Devlet Hastanesi’nde engelli çocuklara yönelik ilk kez kurulan “Uzay Terapi Kafesi” sağlık hizmeti vermeye başladı.

MARDİN (İGFA) – Mardin’de Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde “uzay terapi sistemi” faaliyete geçti. Fizyoterapistler eşliğinde hastalara uygulanacak olan Rehabilitasyon Merkezi, engelli çocuklara yaşam kalitelerini artırma şansı verecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Devlet Hastanesi yetkilileri, uzay terapinin, fiziksel engelli çocukların ve yetişkinlerin rehabilitasyon süreçlerinde fizyoterapistler tarafından oldukça başarılı olarak kullanılan bir sistem olduğunu ifade etti.

Uzay terapi sistemi, özellikle nörolojik ve ortopedik problemleri başta olmak üzere, pediatrik hastalar serebro-vasküler olay (SVO), Post-travmatik durumlar, merkezi sinir sistemi hastalıkları, serebral palsi (CP), spina bifida, gelişimsel gerilik, down sendromu, spor yaralanmaları, romatoid artrit, ortopedik hastalıklar, vestibular hastalıklar, duyusal rahatsızlıklar, kas tranplantasyonu gibi hastalıkları olan fiziksel engelli çocukların ve yetişkinlerin rehabilitasyonda kullanılıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL