İGF Haber

Mardinli öğrencilere en iyi senaryo ödülü

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMardin 13 Mart İlköğretim okulu öğrencileri “Minik Eller Kod Yazıyor” projesinde en iyi senaryo ödülü dalında birinci oldu. MARDİN (İGFA) – Habitat Derneği ve QNB Finansbank tarafından gerçekleştirilen, “Minik..

Mardinli öğrencilere en iyi senaryo ödülü

Mardin 13 Mart İlköğretim okulu öğrencileri “Minik Eller Kod Yazıyor” projesinde en iyi senaryo ödülü dalında birinci oldu.

MARDİN (İGFA) – Habitat Derneği ve QNB Finansbank tarafından gerçekleştirilen, “Minik Eller Kod Yazıyor” proje yarışmasına katılan Artuklu 13 Mart İlkokulu öğrencilerinden Eyyüp Eren Sandım ve Elif Naz Ateş, 8-10 yaş kategorisinde en iyi senaryo ödülü dalında birincilik elde etti.

Öğrencilere ödüllerini veren Mardin Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat, öğrenciler için güzel bir ödül olduğunu söyleyerek, başarılarından ötürü kutladı. Bu yılki teması “Dünya Sorunlarına Çözüm Bul” olan yarışmaya “Mücadeleci Fidanlar” oyunu ile katılan öğrencilerin oyunu geliştirmekteki amacının dünyayı iyileştirme ve çevre kirliliğinin neden olduğu iklim değişikliği ve buna bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzlukları konu aldığını söyleyen Müdür Polat, “Çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor. Öğrencilerimiz Eyüp Eren Samdım, Elif Naz Ateş ve öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimiz Rukiye Alp Danışman ve Selin Çelik’e başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL