Eğitim Gündem

Marşımızın kabul edilişinin 100.yılı hatırasına yarışma

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarGençlik ve Spor Bakanlığı İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100.yılı hatırasına M. Akif Ersoy’a mektup yazma yarışması düzenliyor. Gemlik Gençlik Merkezinden yapılan açıklama göre 25 Ocak ta son başvurunun oluğu..

Marşımızın kabul edilişinin 100.yılı hatırasına yarışma

Gençlik ve Spor Bakanlığı İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100.yılı hatırasına M. Akif Ersoy’a mektup yazma yarışması düzenliyor.
Gemlik Gençlik Merkezinden yapılan açıklama göre 25 Ocak ta son başvurunun oluğu yarışmaya 13-25 yaş arası herkes internet ortamından eserlerini göndererek katılabilir. Yarışmada dereceye girenlere birinciye Notebook, ikinciye akıllı telefon üçüncüye akıllı saat hediye edilecek 4-20 arasındaki derece sahipleri mansiyonla ödüllendirilecek.
İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a mektup yazma yarışması
Yarışma Konusu ve Kategorileri
Yarışma kapsamında, yarışmacılar İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a mektup yazacaktır. Yarışmacılar mektubu doğrudan Mehmet Akif Ersoy’a hitaben yazabilecekleri gibi, İstiklal Marşımızı yorumlamak suretiyle de mektup yazabilecektir.
Yarışma; 13-17 yaş kategorisi ve 18-25 yaş kategorisi olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir.
Yarışmaya Katılma Şartları
Yarışmaya 13-25 yaş Aralığındaki (13 yaşından gün almış, 25 yaşını tamamlamamış) tüm gençler katılabilecektir.
Yarışma Takvimi ve Yarışmanın Duyurulması
Yarışma başvuruları 15 Ocak-25 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. (25 Şubat 2021 Perşembe günü saat 18.00’e kadar) Yarışmaya katılan eserler 26 Şubat-8 Mart 2021 tarihleri arasında değerlendirilecektir.
Yarışma sonuçları 12 Mart 2021 tarihinde Bakanlık medya/sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
Hatırlatma: CTRL Tuşuna basılı tutarak tıklayınız yazısını nı tıkladığınızda ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz
Yarışma Başvurusu Başvuru yapmak için tıklayınız.
Yarışmacılar, belirtilen web adresine giriş yaparak istenen bilgileri doldurduktan sonra mektubu ilgili bölüme yazacaktır.
Yarışmacılar başvuruyu tamamladıktan sonra mektup ve kişisel bilgilere ilişkin herhangi bir güncelleme yapamayacaktır.Yarışmacılar mektup yazma bölümüne geçmeden önce yazdıkları eserden kaynaklanan telif hakkını Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrettiklerine dair muvafakatnameyi okuyacak ve onaylayacaktır.
Özel Esaslar
Yarışmacılar yarışmaya sadece bir eserle katılabilecektir.Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışma veya herhangi bir yayın gurubuna gönderildiği tespit edilen eserler, gerek görülmesi halinde seçici kurula da danışılarak, Genel Müdürlük Düzenleme Kurulu üyeleri tarafından diskalifiye edilecektir.
Bakanlık, ödül alan ve almayan tüm eserlerin afiş, katalog, broşür, kitap / kitapçık vb. her türlü hakkının kullanılması konusunda yetkili olacak ve bu eserlerin 5846 sayılı Kanun kapsamındaki tüm telif haklarına (işletme, çoğaltma, yayma, temsil etme, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları) sahip olacaktır.Yarışmaya katılan herkes bu talimattaki ve yarışma talimatındaki hükümleri kabul etmiş sayılır.
Başvuru yapmak için tıklayınız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL