İGF Haber

MARSU, mahallelerdeki şebeke sorunlarını gideriyor

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü, Artuklu ilçesi Nur Mahallesi’nin üst kesimlerinde oturan vatandaşların su sıkıntısını gidermek için 700 metre içme suyu şebekesi hattı çekti…

MARSU, mahallelerdeki şebeke sorunlarını gideriyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü, Artuklu ilçesi Nur Mahallesi’nin üst kesimlerinde oturan vatandaşların su sıkıntısını gidermek için 700 metre içme suyu şebekesi hattı çekti.

MARDİN (İGFA) – Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, kent genelinde çalışmalarına yeni bir boyut kazandıran MARSU, yıllardır çözülemeyen ve kangren haline gelmiş sorunları bir bir gideriyor. Kentteki içme suyu şebekesi sorununu ortadan kaldırmak için yeni projeler geliştiren MARSU, bunun yanında şehrin farklı noktalarında kuyular açarak vatandaşın sıkıntı yaşamamasını sağlarken Nur Mahallesi, Yalım Mahallesi ile TOKİ’de açıktan akan atık suları da yer altına aldı.  

Gelen talepleri dikkat alan MARSU, Nur Mahallesi’nin üst kesimlerinde bulunan yerleşim alanlarının içmesuyu sıkıntısını gidermek için altyapı çalışması başlattı. Ekiplerin özverili çalışması sonucu kısa sürede kazılan alana yaklaşık 700 metrelik ek içme suyu boru hattı döşendi. Çalışmaların ardından vatandaşlar içme suyuna kavuştu.  Ayrıca çalışmalarda Yeşilli Emniyet Amirliği ve Tekkuyu Mahallesi’nde açıktan akan atık sular yer altına alındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL