İGF Haber

Merkezefendi Belediyesi’nden şehre ilk Alzheimer Merkezi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMerkezefendi Belediyesi, Denizli’nin ilk Alzheimer Merkezi’ni Selçukbey Mahallesi’ne kazandırıyor. DENİZLİ (İGFA) – Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirdiği önemli projelerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık, sosyal yaşam..

Merkezefendi Belediyesi’nden şehre ilk Alzheimer Merkezi

Merkezefendi Belediyesi, Denizli’nin ilk Alzheimer Merkezi’ni Selçukbey Mahallesi’ne kazandırıyor.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirdiği önemli projelerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık, sosyal yaşam alanında birçok çalışma gerçekleştiren ve gerçekleştirmeye devam eden Merkezefendi Belediyesi, Denizli’nin ilk Alzheimer Merkezi’ni Selçukbey Mahallesi’ne kazandırıyor. Alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını desteklemek amacıyla hizmete açılacak olan Alzheimer Merkezi bin 600 metrekare kullanım alanı içeriyor.

MAYIS SONUNDA FAALİYETTE

Tesisin bodrum katında 100 kişilik çok amaçlı salon, zemin katta Alzheimer hastaları için revir, yemekhane, mutfak, dört adet çok amaçlı derslik ve etkinlik alanı bulunacak. Üst katta ise 65 yaş üstü Alzheimer hastası olmayan vatandaşlar için, aktif yaş alma birimi bünyesinde üç adet çok amaçlı kurs odası, egzersiz sınıfı, psikolog odası, müdür ve personel odası, toplantı odası ve Alzheimer hasta yakınları için bekleme odası yer alacak. Merkezin bahçesinde de sera ve hobi bahçesi ile park alanı olacak. Yapım çalışmalarının sürdüğü tesisin, Mayıs ayı sonu itibariyle faaliyete geçmesi planlanıyor.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli’ye kazandırılan ilk Alzheimer Merkezi ile Alzheimer hastası ve yaşlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracaklarını söylerken, “Bu merkezimizde Alzheimer hastası ve yaşlı hemşehrilerimiz çeşitli aktiviteler yaparak sağlık durumlarına olumlu etki yapmak istiyoruz” diye konuştu.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL