İGF Haber

“Meslek Liseleri üretim ve istihdamda önemli bir güç”

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürk Ocakları Kocaeli TV’nin bu haftaki konuğu başarılı çalışmaları ile takdir toplayan Körfez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Harun Künü oldu. KOCAELİ (İGFA) – Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı..

“Meslek Liseleri üretim ve istihdamda önemli bir güç”

Türk Ocakları Kocaeli TV’nin bu haftaki konuğu başarılı çalışmaları ile takdir toplayan Körfez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Harun Künü oldu.

KOCAELİ (İGFA) – Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’in ev sahipliğinde ve ocak binasından canlı yayınlanan söyleşide konuşan Harun Künü, meslek liselerinin devletin yerli üretimi ve istihdamı arttırmadaki en önemli gücü olduğunu söyledi. Dışa bağımlılığın azalmasında eğitimin ve meslek liselerinin önemine dikkati çeken Künü, “Tüm dünyayı saran Koronavirüs salgını birçok alana olduğu gibi eğitime bakışı da değiştirdi. ‘Üretime dayalı eğitimin öneminin bir kez daha öne çıktığı pandemi sürecinde mesleki ve teknik liselerin kıymeti daha da arttı. Maskeden dezenfektana, kolonya, siperlik, video laringoskop cihazından N95 maske makinesine, hatta solunum cihazına varıncaya kadar Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu araçları üreten meslek lisesi öğrencileri, Türkiye’nin Koronavirüs mücadelesinde hayati görev üstlendi.

Salgının ilk haftasında aşırı rağbet sonucu fiyatları artan tüm ihtiyaç maddeleri meslek Liselerinin hızlıca giriştiği üretim seferberliğinden sonra hem fiyatları normal seviyesine indi, hem de bulunamama riski ortadan kalktı. Hatta süper güç ülkeler başka ülkelerin maskelerine el koyma girişimlerinde bulunurken devletimiz bütün dünya ülkelerine maske ve dezenfektan hediye ederek büyüklüğünü ve cömertliğini bir kez daha göstermiş oldu” diye konuştu.

Künü, üreten, imal edeni onaran, nitelikli vasıflı inançlı ve ahlaklı meslek liseli gençlerde suç işleme oranlarının da çok düşük olduğuna değinerek, başarılı olmak isteyen yetenekli gençleri bu liselere davet etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL