İGF Haber

Mine Sultan Ünver’den ‘Çürük’ roman

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarMeluncanlar, Yanağımda Soğuk Bir Buse, Sesin Efendisi Itri, Sırlı Kalem, Narı Aşk gibi tarihi romanlarıyla tanınan Mine Sultan Ünver bu kez günümüz insanlarının varoluş mücadelesini ele aldı. Mine Sultan..

Mine Sultan Ünver’den ‘Çürük’ roman

Meluncanlar, Yanağımda Soğuk Bir Buse, Sesin Efendisi Itri, Sırlı Kalem, Narı Aşk gibi tarihi romanlarıyla tanınan Mine Sultan Ünver bu kez günümüz insanlarının varoluş mücadelesini ele aldı. Mine Sultan Ünver’in yeni romanı “Çürük”, iki insanın sıra dışı aşk hikâyesi üzerinden hayatın bilinmezlerini sorguluyor.

BURSA (İGFA) – Tarihi romanlarıyla tanınan Mine Sultan Ünver’in yeni romanı “Çürük” kitap severlerle buluştu. Raflarda yerini alan Çürük adlı romanın ana karakteri Benan yaralı bir kadındır; kaçmayı sever. Bağımlısı olmuştur kendine yarattığı özgürlüğün. Adı üstünde, çürüktür karşısına çıkan çoğu şey. “Çürümemiş ne kaldı ki!” diye isyan eder Benan. karşısına çıkan insanlar ona sadece dert vermiş, hatta gerçeklik ile olan algısını sınamışlardır. Farklı kişiler farklı zamanlarda onunla yaşanmış hatıralara sahiptir ama hepsi de şaibelidir. Melek veya şeytan hatta aynı anda ikisi de olabilir Benan… Balkan ise onu tanıdıktan sonra hayatının dengesini kaybetmiş bir erkektir, “Labirentte kaybolmuş bir fareyim artık ben” diye tanımlar kendini… Fakat kararlıdır; bu güzel kadının geride bıraktıklarının izini sürerek onu bulacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL