İGF Haber

Mustafa Destici’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması (ÖZEL HABER)

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul Sözleşmesi’nin kadına şiddeti artıracak birtakım maddeler içerdiğini belirterek, “Toplumumuzun milli ve manevi değerlerine uygun olmayan hayat tarzları adeta normalmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor ve..

Mustafa Destici’den İstanbul Sözleşmesi açıklaması (ÖZEL HABER)

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul Sözleşmesi’nin kadına şiddeti artıracak birtakım maddeler içerdiğini belirterek, “Toplumumuzun milli ve manevi değerlerine uygun olmayan hayat tarzları adeta normalmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor ve bu hayat tarzları neticesinde de maalesef kadınlarımız şiddete maruz kalıyor” dedi. Destici evlilik dışı ilişkilere dikkat çekti.

ANKARA (İGFA) – Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Masası’nı ziyaret etti. Yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınları tebrik eden Destici, İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Kadına yönelik şiddetin dünyanın ve Türkiye’nin temel meselelerinden biri olduğunu dile getiren Destici, “Türkiye mücadele kapsamında yeni kanunlar çıkarttı. Mevcut kanunlarında birtakım düzenlemeler yaptı ama maalesef bunu çözebilmiş değiliz. Şiddet sonucu kadın ölümlerinin azaldığını görememekteyiz. Tam tersine yukarıya doğru bir eğilimde gözlemliyoruz” dedi.

KADINA ŞİDDETİ ARTIRACAK MADDELER TAŞIYOR

İstanbul Sözleşmesi’nin kadına şiddeti azaltacağı yönünde fikirler olduğunu kaydeden Destici, “Biz İstanbul Sözleşmesi’nin içindeki kadına şiddeti önleyecek ya da azaltacak maddelere karşı değiliz. Biz İstanbul Sözleşmesi’ne bütün olarak baktığımızda aslında kadına şiddeti önlemediğini, tam tersine kadına şiddeti artıracak birtakım maddeler içerdiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL