İGF Haber

Mustafa Sarıgül’den kadınlara destek mesajı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustsfa Sarıgül, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamalarda buldu. ANKARA (İGFA) – Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 8 Mart..

Mustafa Sarıgül’den kadınlara destek mesajı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustsfa Sarıgül, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamalarda buldu.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın kabrini ziyaret etti.

Atatürk’ün ve tüm Türkiye’nin annesi Zübeyde Anne’nin huzuruna gittiğini vurgulayan Mustafa Sarıgül, ” 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde yetiştirdiği evlat ile dünyayı değiştiren bir annenin huzurunda olmaktan gurur duyuyoruz. Biz bu günü kutlamak için değil unutmamak için burada toplandık. Hatırlanması, tedbir alınması gereken gün bugün. Şiddet ve saygı kavramları eğitim aşamasında öğretilmeli. Kadına yönelik şiddeti önleyecek İhtisas Mahkemeleri kurularak, hakimlerin takdir haklarını genişleterek, olaylara özgü hukuk yaratma imkanı sağlanmalıdır” dedi.

Şiddetin toplumun yarası olduğunu vurgulayan Sarıgül, “Çocuğa şiddet, hayvana şiddet, canlıya şiddet… Tüm siyasiler bir araya gelip tedbir almalıyız, çözüm üretmeliyiz. Kadına iş yerinde ayrımcılık, mobbing uygulamasına son verilmelidir. Kadın cinayetlerine karşı önleyici tedbir olarak, pompalı tüfek satışları, ateşli silah ruhsatına bağlanmalıdır” açıklamasında bulundu.

Türk kadınını hak ettiği saygın mertebeye getireceklerini açıklayan TDP lideri, ” Kadının yaratan, büyüten, yetiştiren, eğiten bir varlık olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Dünya, kadınlar için bu kadar adaletsizken sessiz kalamayız. 66 günde 67 kadın katledildi. Bu siyasi iktidar döneminde bu kadar çok kadın cinayeti oluyorsa sandık başına gittiğimizde unutmamalıyız. Şiddeti meşrulaştıran töremiz varsa, yanlıştır. Şiddete teşvik eden geleneğimiz varsa, yanlıştır. Şiddeti engellemeye gücü ve yaptırımları yetmeyen yasalarımız yanlış ve eksiktir buna karşı gerekli önlemleri almayan yönetim anlayışı da yanlış içindedir ve biz yanlışın her zaman karşısında olacağız” diye konuştu. 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL