İGF Haber

Nazilli Belediyesi, inşaat sektörü ile mesleki yeterlilik protokolü imzaladı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarNazilli Belediyesi ile Nazilli Müteahhitler Derneği(NAMDER) arasında mesleki yeterlilik hizmetleri ile ilgili protokol imzalandı. Protokol kapsamında inşaat sektörü ile çok tehlikeli işyerlerinde çalışanlara mesleki yeterlilik eğitimi verilecek. DENİZLİ (ZEYBEK..

Nazilli Belediyesi, inşaat sektörü ile mesleki yeterlilik protokolü imzaladı

Nazilli Belediyesi ile Nazilli Müteahhitler Derneği(NAMDER) arasında mesleki yeterlilik hizmetleri ile ilgili protokol imzalandı. Protokol kapsamında inşaat sektörü ile çok tehlikeli işyerlerinde çalışanlara mesleki yeterlilik eğitimi verilecek.

DENİZLİ (ZEYBEK HABER) – Nazilli Belediyesi ile 4K Uluslararası Belgelendirme İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. arasında mesleki yeterlilik protokolü imzalandı. Mesleki Yeterlilik Belgesi edinecek adaylarda, ilçe sınırları içerisinde ikamet etmek, sınav öncesi verilecek eğitim programına katılmak gibi şartlar aranırken, adayların ahşap kalıpçı, betonarme demircisi, duvarcı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, sınavı ve çelik kaynakçısı gibi alanlarda başvuru yapabileceği öğrenildi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, en çok iş kazası yaşanan inşaat sektöründe çalışanların  bilinçlenmesi, yetkin kılınması ve belgelerinin olması büyük önem taşıdığını söyledi. Bu belgeler sayesinde Avrupa’daki ülkelerin tamamında meslek sahibi olmalarının mümkün olabildiğini söyleyen Başkan Özcan, “Vatandaşlarımızın kazancının yükseltilmesi, ufkunun genişlemesi noktasında güzel bir çalışma olacak. İmzaladığımız protokolle belediye personelimizin yanı sıra kentimizde yaşayan hemşehrilerimize de güzel bir faaliyet sağlamış olacağız. Bu noktada bize yetki ve imkan verdiği için bakanlığımıza ve ilgili müdürlüklerimize de çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL