Gündem

OLAN GARİBANA OLUYOR

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSigorta şirketi ve hastane arasında yaşanan anlaşmazlığın faturası vatandaşa kesildi. Sedat Usluer babasın yaşadığı durumu şu sözlerle özetledi “78 yaşında olan babam Ahmet Usluer Türk Nippon Sigorta şirketine 8000..

OLAN GARİBANA OLUYOR

Sigorta şirketi ve hastane arasında yaşanan anlaşmazlığın faturası vatandaşa kesildi.
Sedat Usluer babasın yaşadığı durumu şu sözlerle özetledi “78 yaşında olan babam Ahmet Usluer Türk Nippon Sigorta şirketine 8000 TL ödeyerek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdık; babam, Kronik böbrek yetmezliği, Kalbi besleyen 5-6 adet damar tıkanıklığı, şeker, kolesterol, tansiyon vs. gibi hastalıklar sebebi ile Eylül 2020 tarihinde İstanbul Gaziosmanpaşa Özel Medikal park Hastanesi ‘ne yattı ve sonrasında anjiyo yapılması gerektiği söylendi ve söz konusu işlem asistanlar tarafından yapılmıştır ve neticesinde babamda ciddi anlamda komplikasyonlar oluşmuştur ,(toplardamardan atar damara kan akışı oluştu ve ünitelerce (15-20 ünite ) kan takviyesi yapıldı) buna rağmen babam Ahmet Usluer taburcu olacağı zaman hastanenin muhasebesi hiçbir borcunuz yoktur dedi.
Akabinde babam tekrar rahatsızlandı ve Ekim 2020 tarihinde aynı hastaneye yatışı yapıldı 19 Kasım 2020 tarihinde hastaneden taburcu oldu. Hastaneden taburcu olurken muhasebe 2600 TL fiyat farkı çıkardı ve ödemeyi yaptık.
19 Kasımdan bu gün 2 ay geçmiş olmasına rağmen ilgili hastane bizi arayıp “ 8100 TL borcunuz var ödemeniz gerekmektedir eğer ödemez iseniz hukuki süreç başlatılacak ve icra yolu ile bu parayı sizden tahsil ederiz” demekteler.
Akabinde detayları öğrenmek için Türk Nippon Sigorta şirketini aradık, şirket “bizlik bir durum yok siz, söz konusu hastane ile çözün durumu” dediler.
Hastane topu sigorta şirketine, sigorta şirketi hastaneye atıyor.
Sigorta şirketi babamın hastaneye yatış işlemleri için hastaneye provizyon vermiş (hastane ile sigorta şirketi nin kendi aralarındaki yazışmalar mevcut)
Durumun özeti bu şekilde, babamın 8100 TL yi ödemesi mümkün değil sadece bir emekli maaşı var, zaten şuan yatalak (hastane ye yürüyerek gitti yatalak olarak taburcu oldu) altına bez bağlanıyor, bu halde bile adamcağız birde bu duruma çok üzülüyor.
Hasta yatağında babacığım ne yapsın? Nasıl çıksın işin içinden? Hastane işini düzgün yapmaz, sigorta şirketi bizlik bir durum değil der, fatura gariban vatandaşa kesiliyor. Hastaneye olan borcun ödenmesi için hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunuyoruz” dedi.
Babasının yaşadığı durumu bu iddialar ile dile getiren Sedat Usluer yardım severlerden bu borcun ödenmesi için destek beklediklerini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL