İGF Haber

Oto servislerin anlaşma zorunluluğu ortadan kalktı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAutofox Otofox firmasının sahibi ve ayrıca KUMSED Başkanı Cemil Altınkaya, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Denetime Kurumu’nun almış olduğu yeni kararları sayesinde büyük ve küçük oto servislerinin rekabetinin kolaylaştığını..

Oto servislerin anlaşma zorunluluğu ortadan kalktı

Autofox Otofox firmasının sahibi ve ayrıca KUMSED Başkanı Cemil Altınkaya, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Denetime Kurumu’nun almış olduğu yeni kararları sayesinde büyük ve küçük oto servislerinin rekabetinin kolaylaştığını söyledi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin tanınan isimlerinden Autofox Otofox’un sahibi ve TOSEF Konfederasyonuna bağlı Kuzey Marmara Servisler Derneği (KUMSED) Başkanı Cemil Altınkaya, oto tamircileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Oto tamir ve oto servisler için önemli gelişmeler yaşandığını kaydeden Altınkaya, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun ek 6 maddesince almış olduğu yeni düzenlemeye dikkati çekti. Buna ögre hasar onarım ve oto servislerinin işlerini önemli derecede kolaylaştırarak çığır açacak bir karara imza atıldığını belirten Altınkaya, “Bundan böyle sigorta şirketleri üzerinden açılacak olan hasar dosyalarının tahsilatı, hizmet veren tarafından ruhsat sahibinden alınacak banka bilgileri ve IBAN yazılı imzalı bir dilekçe ile tahsil edilebilecek” dedi.

Yapılan yeni düzenlemeyle tüm oto servislerinin sigorta şirketleri ile anlaşmalı olma zorunluluğu ortadan kalktığını ifade eden Cemil Altınkaya, kararı, yeni dönemde hasar onarımlarını tekelinde bulunduran yetkili servisler ve büyük özel servisler ile kalitesi yüksek, küçük oto tamircilerinin bunlarla rekabet gücünü artıracak olmasından ötürü sevindirici bir gelişme olarak nitelendirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL