Sağlık

Oxford’un COVID-19 laboratuvarı siber saldırıya uğradı

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSiber suçluların sağlık kuruluşlarına yönelik saldırı girişimleri pandemi döneminde de devam etti. Oxford Üniversitesi, COVID-19 pandemisiyle mücadele etmek üzere araştırma yürüten biyoloji laboratuvarlarından birinin siber saldırı kurbanı olduğunu doğruladı…

Oxford’un COVID-19 laboratuvarı siber saldırıya uğradı

Siber suçluların sağlık kuruluşlarına yönelik saldırı girişimleri pandemi döneminde de devam etti. Oxford Üniversitesi, COVID-19 pandemisiyle mücadele etmek üzere araştırma yürüten biyoloji laboratuvarlarından birinin siber saldırı kurbanı olduğunu doğruladı.

BURSA (İGFA) – Oxford Ünivesitesi’ne yapılan siber saldırı, geçtiğimiz aylarda siber suçluların Avrupa İlaç Ajansı’nın sistemine sızarak, COVID-19 aşılarıyla ilgili belgeleri dışarı sızdırdığı siber saldırıyı akıllara getirdi. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin konuyla ilgili bilgilendirildiği ve sorunu çözmek üzere iş birliği halinde çalışıldığı bildirilirken, saldırıya uğrayan sistemlerde herhangi bir hasta verisi bulunmadığı ve hasta verilerinin gizliliğine dair bir ihlal olmadığı kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL