İGF Haber

PAÜ’lü akademisyenlerin ‘H-indeksi’ yüksek!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarTürk üniversitelerinde görev yapan akademisyenler içerisinde Türkiye’de en çok atıf alan ve H-indeksi en yüksek araştırmacılar, Google Scholar profillerine göre belirlendi. 6 bin akademisyenin yer aldığı listede, Pamukkale Üniversitesi..

PAÜ’lü akademisyenlerin ‘H-indeksi’ yüksek!

Türk üniversitelerinde görev yapan akademisyenler içerisinde Türkiye’de en çok atıf alan ve H-indeksi en yüksek araştırmacılar, Google Scholar profillerine göre belirlendi. 6 bin akademisyenin yer aldığı listede, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar H-indeksinde 38. sırada, atıf sayılarına göre ise 125. sırada yer aldı. Listeye PAÜ’den toplam 59 akademisyen listeye girdi.

DENİZLİ (İGFA) – Türk Üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerin yayımlarına göre Türkiye’de en çok atıf alan ve H-indeksi en yüksek olan akademisyenler açıklandı. Toplamda 6 bin akademisyenin dahil edildiği listede, H-indeksine göre ilk yüze giren PAÜ’lü akademisyenlerden Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necip Atar 58 H-indeks puanı ile 38. sırada,  Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Latif Elçi ise 52 H-indeksi puanı ile 68. sırada yer aldı.

Bir akademisyenin yaptığı çalışmaların verimli ve etkinliğini gösteren sayısal bir gösterge olan H-indeksi, Kaliforniya Üniversitesi’nde fizikçi olan Profesör Jorge Hirsch tarafından 2005 yılında ortaya çıkmış olup atıf indeksi, içeriğindeki bilimsel kaynaklarda yayımlanan yayınları ve bu çalışmaların aldığı atıfları listeleyen indekslerdir.

Listenin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.memurlar.net/haber/955172/turkiye-de-en-cok-atif-alan-ve-h-index-i-en-yuksek-6-bin-akademisyenin-tam-listesi.html

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL