İGF Haber

Sahnelere çıkamayan müzisyen pilavcı oldu!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarAydın Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 45 yaşındaki Eyüp Sevinç, COVID-19 tedbirleri kapsamında sahneler yasaklanınca para kazanmak için sokaklarda pilav satmaya başladı. AYDIN (Nazilli..

Sahnelere çıkamayan müzisyen pilavcı oldu!

Aydın Nazilli’de çeşitli sahnelerde 30 yıldır müzisyenlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan 45 yaşındaki Eyüp Sevinç, COVID-19 tedbirleri kapsamında sahneler yasaklanınca para kazanmak için sokaklarda pilav satmaya başladı.

AYDIN (Nazilli TV)Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Nazilli’de yaşayan müzisyenleri de etkiledi. Pandemi döneminde ekonomik olarak zor günler geçiren müzisyenler, yasaklar kalkana kadar geçici çözümlerle hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.

Nazilli’nin en eğlenceli mahallesi olarak bilinen Kuşbaz’da yaşayan ve org çalarak geçimini sağlayan Eyüp Sevinç, ‘ekmek teknem’ dediği orgunu satarak iş değiştirdi.  45 yaşındaki 1 çocuk babası Sevinç, seyyar arabayla pilav satmaya başladı.  

“PANDEMİ SÜRECİNDEN DOLAYI İŞ DEĞİŞTİRDİ

Yaklaşık bir yıldır mesleğini yapamadığını ve başta Roman vatandaşlar olmak üzere, tüm müzisyenlerin pandemiden çok fazla olumsuz etkilendiğini dile getiren Eyüp Sevinç, en kısa zamanda sağlıklı günlere dönmeyi ümit ettiğini söyledi. Sürecin kendileri için zor geçtiğini ifade eden Sevinç, “İnşallah bu dönemi tüm Türkiye ve dünya olarak atlatırız. Sağlık her şeyin başı ancak ekonomik olarak çok zor durumdayız. Daha 2 gün önce günlük paramızı çıkarmak için seyyar araba alıp evde hazırladığım pilavı satmaya başladım. 30 yıldır ekmek teknem olan orgumu satmak zorunda kaldım. Elinizdeki hazır parayla ne kadar dayanabilirsiniz ki?” diye sordu.  Kalan para ile pilav arabası aldığını anlatan Sevinç, “Mesleğimi tabi ki özledim. 30 yıldır profesyonel olarak düğünlerde, eğlence yerlerinde işimi severek yaptım. Düğünler olmayınca, eğlence yerleri kapalı olunca biz de çaresiz kaldık. Evlatlarımız var evimize ekmek götürmek zorundayız. Allah herkesin yardımcısı olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL