İGF Haber

Sakarya’da ‘Çınarlı Vagon Park’ açılışa hazır

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarSakarya Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşları Çark manzarası ve Vagon Park manzarasında, şehrin sembolü olan vagonda buluşturacak olan Çınarlı Vagon Park çelik köprüsü, ahşap korkulukları, dekoratif durağı ve vagon içi düzenlemesiyle..

Sakarya’da ‘Çınarlı Vagon Park’ açılışa hazır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşları Çark manzarası ve Vagon Park manzarasında, şehrin sembolü olan vagonda buluşturacak olan Çınarlı Vagon Park çelik köprüsü, ahşap korkulukları, dekoratif durağı ve vagon içi düzenlemesiyle açılış gününe hazır hale geldi.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin sosyal dokusuna değer katmaya, yeni projeler üretmeye devam ediyor.

Sakarya’da sembol olacak mekanlar birer birer hayata geçiriliyor. Ters Ev, Uçak Kıraathanesi, Millet Kıraathanesi’nden sonra bu kez Çınarlı Vagon Park hizmete başlıyor.

Serdivan ve Adapazarı arasındaki Mithatpaşa Köprüsü bölgesinde Çark Deresi’nin hemen yanına yerleştirilen vagon, Büyükşehir ekiplerince tüm ayrıntılarıyla yeniden işlendi. Vagon üretiminde Türkiye’nin marka şehri olan ve vagonla özdeşleşen Sakarya’nın bu yönü yakında hizmete başlayacak olan bu projeyle ölümsüzleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi ve Fen İşleri Dairesi ekipleri, bir süredir bölgede hummalı bir çalışma yapıyor. Vagon Park’ın içine yerleştirilen vagon ve lokomotifin iç ve dış cephesi sil baştan yenilendi. Çınarlı Vagon, Sakarya’da uzun yıllar hizmet veren Ada Treni’nin renklerine boyandı.

Çevresine ise dekoratif çelik bir köprü ve ahşap korkuluklar inşa edildi. Ayrıca trenin ön kısmına ise görsel olarak duraklar yapıldı. Vagonun kapı kısmına demir bir merdiven montajlandı. Projenin büyük bir bölümü dokuya uygun, ahşap şekilde hazırlandı.

Ortasından akan Çark Deresi’nin karşı kısmında ise vatandaşlar için veranda bölümleri yapıldı. Açılış yapıldığında vatandaşlar vagonun içinde restoran ve kafe hizmeti alacak ve tercihe göre park alanındaki alanlarda da vakit geçirebilecek. Ayrıca vagonlar içinde okumayı, öğrenmeyi sevenler için kütüphane bölümü hayata geçirildi.

Genel hatlarıyla incelendiğinde proje led aydınlatmalar, dekoratif duraklar, ayınlatmatagı, ahşap balık tutma platformu, çocuk oyun grupları, peyzaj düzenlemeleri, dekoratif taş işlemeleri, banklar, travers merdiveni ve yürüyüş yollarının inşasıyla zengin bir çalışma haline dönüştü.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şehrimizin ismiyle özdeşleşen vagonu, Çınarlı Vagon Park ile geleceğe taşıyoruz. Projemiz %99 oranında tamamlandı, yakında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Kafe, restoran, kütüphane bölümleri ve çevre düzenlemeleriyle yeni bir sosyal donatı alanını şehrimize kazandırmanın sevincni yaşıyoruz. Yakın zamanda Çark manzarasında, dost sohbetlerinde buluşmak üzere” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL