İGF Haber

Savaş mağduru Suriyeliler, Mardin’de tiyatro oyunu sahneledi

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarYunus Emre Enstitüsü ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ortaklığında, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Azez Kültür Merkezi’nde Suriyelilerden oluşturulan tiyatro ekibinin hazırladığı “Zeytin Ağacı” oyunu, Sanat Akademisi’nde sahnelendi. MARDİN..

Savaş mağduru Suriyeliler, Mardin’de tiyatro oyunu sahneledi

Yunus Emre Enstitüsü ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ortaklığında, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Azez Kültür Merkezi’nde Suriyelilerden oluşturulan tiyatro ekibinin hazırladığı “Zeytin Ağacı” oyunu, Sanat Akademisi’nde sahnelendi.

MARDİN (İGFA) – Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Sanat Akademisi’nde sahnelenen “Zeytin Ağacı” adlı tiyatro oyununa Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Yunus Emre Enstitüsü yöneticileri, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.  
Suriyelilerden oluşturulan tiyatro ekibi, sahnede duygusal anlar yaşattı. Oyunda savaş mağduru olan Suriyelilere dünyanın duyarsız kalışı ve ardından Türkiye’nin kardeşlik elini uzatışı konu alındı. Programda Sanat Akademisi ve Gençlik Merkezi öğretmenlerinin oluşturduğu müzik grubunun seslendirdiği müziklerde beğeniyle dinlendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL